Twitter Kasım 6, 2022 18:52

Twitter Blue Paralı Bir Şekilde Faaliyetine Başladı!

Twitter Blue Paralı Bir Şekilde Faaliyetine Başladı!

Elon Musk’ın ilk icratı Twitter Blue kendini gösterdi. Bugünden itibaren ayda 8 dolara kullanıcılar mavi tık alabilecek.

Elon Musk’ın sahibi olduğu Twitter, Twitter Blue hesap doğrulaması da dahil olmak üzere aboneleri için ayda 7,99 dolar karşılığında yeni özellikler sunmaya başladı. Şirket, değişiklikleri gerçek zamanlı olarak test ettiğini ve zorladığını söyleyen iOS uygulamasını güncelledi. Bu özellikler hala ABD, Kanada, Avustralya, Yeni Zelanda ve Birleşik Krallık ile sınırlı olacak. Ancak Elon Musk, Twitter Blue’nun diğer pazarlarda bir aydan daha kısa bir süre içinde piyasaya sürüleceğini doğruladı. Fiyatın ülke başına satın alma gücü paritesine göre ayarlanacağı söyleniyor.

Hatırlatmak gerekirse, Twitter Blue aboneliği geçen yıl ayda 2,99 dolara başlatıldı. Ancak Temmuz ayında 4,99 dolara yükseltildi. Bu üyeliğe geçiş yapanların hesapları tıpkı takip ettiğiniz ünlüler, şirketler ve politikacılar gibi mavi bir onay işareti alacak.

Twitter’ın açıklamasına göre önümüzdeki günlerde bu üyeliğe sahip olanlara da yeni özellikler de sunulacak. Bu özelliklere aşağıdan ulaşabilirsiniz;

  • Daha az reklam ve temiz Twitter: Botlara karşı savaşta Twitter’ı desteklediğiniz için, sizi reklamların yarısıyla ödüllendireceğiz ve onları iki kat daha alakalı hale getireceğiz.
  • Daha uzun videolar yayınlayın: Sonunda Twitter’a daha uzun videolar gönderebileceksiniz.
  • Kaliteli içerik için öncelikli sıralama: İçeriğiniz yanıtlarda, bahsetmelerde ve aramalarda öncelikli sıralama elde edecektir. Bu, dolandırıcılıkların, spam’lerin ve botların görünürlüğünü azaltmaya yardımcı olur.
Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.