Samsung Kasım 6, 2022 19:48

Galaxy S23 Serisi Işık Modu ile Gelecek!

Galaxy S23 Serisi Işık Modu ile Gelecek!

Samsung’un yeni canavarları Galaxy S23 serisi ışık modu ile gelecek gibi görünüyor. Peki, bu mod ne işe yarayacak? İşte detaylar.

Samsung, Galaxy S23 ve S23+’ın pil kapasitesini artırmak için elinden geleni yapacak gibi görünüyor. Yeni serinin ana modeli 3.900mAh’a ve Plus modeli ise 4.700mAh’a çıkacak. Yani yaklaşık 200 mAh kapasiteli bir batarya artışı sağlanacak. Ancak S23 Ultra ise yine 5.000mAh kapasitesi ile gelecek. Ancak Samsung, pil ömrünü iyileştirmenin başka bir yolunu buldu. Buna da ışık modu ismi verilecek.

Bu mod, Samsung’un katlanabilirleri için bu yılın başlarında tanıtıldı ve Standart moda alternatif olarak hizmet ediyor. Pil ömrüne ve mutlak performansa göre serin çalışmaya öncelik verir. IceUniverse’e göre, performanstaki düşüş ılımlı olurken, güç kullanımının azaltılması önemli olacak. Bunun normal Güç tasarrufu modundan ayrı olduğunu belirtelim.

Işık modu, onlar için performans profili şu anda olduğu gibi ayrı Game Booster ayarlarından kontrol edilmeye devam edeceğinden oyunlardaki performansı etkilemeyecek. Yeni Snapdragon 8 Gen 2 umut verici sonuçlar gösteriyor. Bu nedenle yeni yonga setinden gelen performans artışı Işık modunun neden olduğu yavaşlamayı dengeleyebilir.

Bununla birlikte, 8 Gen 2, 8 Gen 1’den daha fazla güç verimli olmayı vaat ediyor. Yeni yonga seti verimlilik konusunda daha iyi bir deneyim sunarak dikkatleri üzerine çekecek gibi görünüyor.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.