Gündem Kasım 6, 2022 15:52

Eski Twitter Yöneticisi Daisley Musk’ı Sert Eleştirdi: ‘Ne Yaptığını Bilmiyor!’

Eski Twitter Yöneticisi Daisley Musk’ı Sert Eleştirdi: ‘Ne Yaptığını Bilmiyor!’

Son zamanlarda sık sık karşımıza çıkan Elon Musk, Twitter eski yöneticilerinden Bruce Daisley tarafından yoğun eleştiriye tutuldu.

İşten çıkarma, mavi tik ücreti ve bir dizi kargaşadan sonra Elon Musk, ABD Başkanı Joe Biden tarafından bile eleştirilmişti. Şimdi ise yeni eleştiri eski bir Twitter yöneticisi olan Bruce Daisley’den geldi. Daisley, Elon Musk’a ‘ne yaptığını bilmiyor’ diyerek sert eleştirdi

“NE YAPTIĞINI BİLMİYOR”

Bir podcast üzerinde son durumlar hakkında konuşan Daisley şunları aktardı: “Bence Elon gelip her şeyi çözeceğini düşündü. Tüm bu satın alma ile birlikte yaptığı her eylem açıkça şunu söylemekte: Ne yaptığını bilmiyor.”

Buna ek olarak Daisley, Musk’ın “mavi tik” onaylı kullanıcılarından ayda 8$ talep etme planlarını da çok yoğun bir şekilde eleştirdi. Musk’ın, kullanıcıların “meşruluğunu”, ironik bir şekilde “cep harçlığıyla” değiştirmeye başladığını söyleyerek eleştirilerini artırdı.

“ABD’DE EDİTÖR KALMADI”

Bu eleştirilerden önce, ABD başkanı Joe Biden geçtiğimiz günde Twitter’ın “yalan haber, nefret söylemi ve yanlış bilgi” yaydığını aktardı. Elon Musk hakkında ise Biden, “dünyanın dört bir yanına yalanlar saçan bir sosyal medya platformu satın aldı” dedi.

“Ve şimdi hepimiz ne için endişeleniyoruz: Elon Musk gidip dünyanın dört bir yanına yalanlar yayan bir şirket satın alıyor. Amerika’da artık editör kalmadı. Editör yok. Çocukların neyin tehlikede olduğunu anlamalarını nasıl bekleyebiliriz?” cümlelerini de sözlerine ekledi.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.