Oyun Haberleri Kasım 6, 2022 20:49

Diablo 4 için Tarih Verildi, Efsane Geri Dönüyor

Diablo 4 için Tarih Verildi, Efsane Geri Dönüyor

Günümüzün en beklenen oyunları arasında yer alan Diablo 4 için tarih verildi. Oyun çok yakında bizlerle olacak. İşte detaylar.

Bir zamanların efsanesi olan Diablo, yeni oyunu Diablo 4 ile küllerinden doğacak. 1996’da ilk defa çıkış yapan oyun serisi, yeni yılda yeniden bizlerle olacak. Kaynaklar, oyunun yakında çıkış yapacağına işaret ediyor. Detaylara göz atalım.

Diablo 4 Ne Zaman Geliyor?

Kaynaklardan gelen bilgiler, Diablo 4’ün çıkış tarihini ortaya attı. Bilgilere göre oyun, The Game Awards etkinliğinde tanıtılacak. Çok uzun zamandır beklenen oyunun çıkış tarihi, 2023 yılının nisan ayında gerçekleşeceği bildiriliyor.

Buna ek olarak oyunun 2023’ün şubat ayında açık betaya açılması bekleniyor. PC, Xbox One, Series S, Series X, PS4/PS5’e çıkış yapacak olan oyun, efsaneyi yeniden çağımıza getirecek.

Ayrıca oyunun oynanış videosu da 4 ay önce yayınlanmıştı. Modern grafikleri kapsayan oyun, ilk ve bir önceki Diablo’ya göre inanılmaz geliştirmeler sunacak.

Diablo 4 Konusu

Serinin oynanışının temel formülü, giderek zorlaşan düşmanları yenerek kademeli olarak daha güçlü ekipman elde etme etrafında dönüyor. Düşmanlarla ekipman ve yetenek ağaçları ile özelleştirilebilen farklı karakter sınıfı becerileri kullanılarak savaşılacak. Bu konsept, hikaye ve görevler boyunca ilerlemek için de kullanılmakta. Düşmanlar bir tema, dövüş stili ve konumlarıyla tanımlanan canavar ailelerine ayrılıyor. Her aile, aile üyeleri arasında özel yeteneklerin sinerjisine izin veren farklı rollere sahip farklı arketipler içeriyor.Aralarında ayrım yapmak için benzersiz silüetleri, duruşları ve silahları var. Ayrıca oyunda 5 adet karakter yer alacak.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.