iPhone Kasım 5, 2022 12:48

iPhone 14 Pro Şarj Olurken Kullanıcılara Garip Bir Şey Hissettiriyor

iPhone 14 Pro Şarj Olurken Kullanıcılara Garip Bir Şey Hissettiriyor

Apple’ın canavarı iPhone 14 Pro şarj olurken kullanıcılarına ilginç bir deneyim sunuyor. Apple’a göre bu durum oldukça normal.

Apple, geçtiğimiz aylarda iPhone 14 Pro serisini satışa sunmuş ve büyük sükse yakalamıştı. Ancak bu seride bazı sorunlar meydana gelmişti. Mydrivers’a göre, Weibo’daki yeni iPhone 14 Pro telefonların kullanıcıları, cep telefonu kılıfının şarj olurken ellerine rahatsızlık iletebileceğini keşfettiler.

Şarj olan bir iPhone 14 Pro kullanırken, kullanıcılar “nomitesizlik” hissine kapılıyor. Ayrıca, bir gösterge tornavida kullanırken, akıllı telefon gövdesinin gerçekten bir iletken görevi gördüğünü görebilirsiniz. Bu konuda resmi Apple Müşteri Desteği, bu konuyla ilgili herhangi bir şikayet olmadığını yanıtladı. Ayrıca, “nomitesizlik” hissinin akıllı telefon gövdesindeki normal olan gerginlikle ilişkili olabileceği belirtiliyor. Apple, gerginliğin genellikle düşük olduğunu ve insan vücuduna zarar vermeyeceğini ekliyor.

iPhone 14 serisinin piyasaya sürülmesinden bu yana, kullanıcılar çeşitli sorunlar bildirdiler, özellikle başlangıçta akıllı telefonlar düzgün çalışmıyor ve telefonlar yeniden başlatılamıyor. Sorunların çoğu zaten çözüldü.

iOS 16.1 güncellemesinden sonra bazı modellerde Face ID modülünün çalışmadığını belirtelim. Apple muhtemelen Kasım ayının sonunda iOS 16.1.1 güncellemesini indirime sunacak. Bu güncelleme ile sorunların tamamen çözülmesi bekleniyor. Cupertinolu teknoloji devi 2023 yılında ise yenilikler ile dolu olacak olan iOS 16.2 paketini yayınlayacak. Bu güncelleme özellikle iPhone 14’lere yeni özellikler ekleyebilir.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.