iOS Kasım 4, 2022 12:59

iOS 16.1 Face ID’yi Bozuyor! Dikkat Edin!

iOS 16.1 Face ID’yi Bozuyor! Dikkat Edin!

Apple’ın iOS 16.1 güncellemesi ile bazı kullanıcıların Face ID’sini bozduğu ortaya çıktı. Cupertinolu firma değişim programı başlatabilir.

Apple’ın geçtiğimiz haftalarda yayınladığı iOS 16.1 güncellemesi sistemdeki tüm sorunları çözmesi gerekiyordu. Ancak Cupertinolu teknoloji devi başka sorunlara yol açtık. Sosyal medyada giderek artan kullanıcılar iPhone’larını iOS 16’ya güncelledikten sonra Face ID sorunlarıyla karşı karşıya kaldığından şikayet etmeye başladı. Son zamanlarda, iOS 16.1’e güncelledikten sonra kullanıcıların görünüm tanıma sistemlerinden birinin başarısız olduğuna dair bilgiler vardı.

iPhone’larını servise götürenler, serviste bunun bir donanım sorunu olduğunu öğrendiler. Ancak, başka bir kullanıcı benzer bir durum yaşadı ve telefonu sıfırlamak veya yeniden başlatmak yardımcı olmadı. Şimdiye kadar Apple tek bir açıklama yapmadı, bu yüzden iOS güncellemelerini beklemeye devam ediyor. Daha önce benzer bir sorunun iOS 15.7.1 Sürüm Adayı ile meydana geldiğini ve bunun da Face ID’nin çalışmamasına neden olduğunu belirtelim.

iOS 16.1 Beta 4

Apple’ın telefonlarla ilgili tek sorun bu değil. Daha önce, iPhone 14 Pro sahipleri bazı durumlarda akıllı telefonların açılmadığını bildirmişti. Cupertinolu teknoloji devinin bu sorunlardan dolayı iOS 16.2 öncesi bir ara güncelleme yayınlaması bekleniyor. Muhtemelen Kasım ayının sonlarına doğru iOS 16.1.1 güncellemesini göreceğiz. Bakalım bu sorun hızlı bir şekilde yazılım ile düzelecek mi? Yoksa Apple değişim programı başlatacak mı?

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.