OPPO Kasım 4, 2022 17:28

ColorOS 13 Daha Fazla OPPO Telefon için Yayınlandı

ColorOS 13 Daha Fazla OPPO Telefon için Yayınlandı

ColorOS 13 güncellemesi daha fazla OPPO telefon için yayınlandı. OPPO’nun güncelleme konusundaki başarısı takdir edilecek türden.

OPPO, Ağustos ayında küresel olarak akıllı telefonları için Android 13 tabanlı ColorOS 13 güncellemesini tanıtmıştı. Lansmanda, önce Reno8 Pro 5G’nin beta sürümünü piyasaya süreceğini açıklanmıştı. Eylül ayında şirket, Reno8 Pro 5G ve F21 Pro kullanıcıları için ColorOS 13 Beta’yı piyasaya sürdü.

Bugün Çinli teknoloji devi, ColorOS 13 Beta’nın artık Reno8 5G, Reno7 Pro 5G, Reno7 5G, Reno6 5G, F21 Pro, K10 5G, K10, A96 ve A76 akıllı telefonlar için kullanıma sunulduğunu duyurdu. Reno8 Pro 5G, 8 Kasım’dan itibaren ColorOS 13 kararlı güncellemesini alacak.

Beta güncellemesi 9 Kasım’dan itibaren Reno6 Pro 5G, Reno5 Pro 5G ve F19 Pro+ telefonlar için kullanıma sunulacak. 18 Kasım’dan itibaren OPPO A74 5G beta güncellemesini alacak ve Reno8 5G ve K10 5G kararlı güncellemeyi alacak.

Güncellemeyi yüklemek için; Ayarlar > Cihaz hakkında > Sağ üstteki simgeye dokunun > “Sürüm deneme” Gerekli bilgileri doldurun. Başvurunuz doğrulandıktan ve onaylandıktan sonra, yakında indirebileceğiniz bir ColorOS 13 beta güncellemesi alacaksınız.

ColorOS13, yepyeni Aquamorphic tasarım ve kart stili düzenini getiriyor. Tescilli Dinamik bilgi işlem motoru, ColorOS 13’e iki önemli iyileştirme getiriyor. Bunlar Çevre Dostu Her Zaman Açık Ekran ile artan pil ömrü ve arka planda daha fazla uygulama çalıştırma yeteneği olarak öne çıkıyor.

Güncelleme, gizlilik ve güvenliğe odaklanmasının yanı sıra, Android 13’ün temel gizlilik koruma özelliklerini entegre ediyor. Yeni Özel Kasa, yüksek düzeyde güvenlik sağlamak için yaygın olarak kullanılan Gelişmiş Şifreleme Standardı (AES) ile şifreleniyor.

Güvenlik ve gizlilik konusunda kendini aşan OPPO’nun yeni güncellemeler konusunda elini çabuk tutması oldukça sevindirici. Umarız bu güncellemeler ülkemize de hızlı bir şekilde gelir.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.