Google Play Store Kasım 3, 2022 12:56

Play Store Artık Daha Efektif Olarak Kullanılacak

Play Store Artık Daha Efektif Olarak Kullanılacak

Google’ın Android uygulama mağazası Play Store için çalışmaları tam gaz devam ediyor. Mağaza artık daha efektif olarak kullanılabilecek.

İnternet ve teknoloji devi Google, geliştiricilerin daha fazla Play Store kullanıcısına ulaşmak, uygulamaları düzenlenmiş inceleme saldırılarına karşı savunmasına ve daha fazlasına yardımcı olacak yeni özelliklerini açıkladı. Daha yüksek kaliteli oyunlara daha fazla önem vermek için Google gerçekten de Play Store için yeni bir uygulama kalitesi çubuğu sunuyor. Google ayrıca PC’deki Play Games beta sürümünün daha fazla ülkeye genişletildiğini belirtti.

Play Store artık daha verimli

LiveOps, seçilen oyunların teklifler, çıkışlar ve etkinliklerle kullanıcılara doğrudan yaklaşmasını sağlayacak. Google Play’deki içeriğiniz için yeni yüksek etkili yerleşimler ve formatlar yakında geliyor.

LiveOps, katkıda bulunabileceğiniz içerik çeşitliliğini doğru bir şekilde yansıtmak için yeni içerik türleri eklendikçe “Promosyon İçeriği” olarak yeniden adlandırılacaktır. Ayrıca gelecek yıl birçok oyunu tanıtmak için daha fazla geliştirici ve içerik ekleyecek.

Eski oyuncuları yeniden etkinleştirmek bir başka önemli yaşam döngüsü adımıdır. Churned-user özel mağaza listeleri, bu yılın sonlarında uygulamalarınızı veya oyunlarınızı deneyen ve kaldıran kişilere farklı bir hikaye aktarmanıza izin verecek.

Daha kaliteli oyunlara daha fazla önem vermek için Google, Play Store için yeni bir “uygulama kalitesi çubuğu” yayınlıyor. Ek olarak, Google, ürünlerinin Play Store’daki görünürlüğünü artırarak uygulama yaratıcılarını ödüllendirmek istiyor.

Play Store

Müşterilerin belirli bir uygulamayı indirip indirmemeye karar vermelerine yardımcı olmak için, bazı düşük kaliteli uygulamalar mağaza listelerinde bir uyarı da içerecektir.

Google, daha iyi bir satın alma deneyimi, daha fazla abonelik esnekliği ve kontrolü ve geliri artırmanıza yardımcı olacak ek para kazanma içgörüleri ve programları dahil olmak üzere bu yıl ticaret platformunu yükselttiğini iddia ediyor.

Çocuk veya aile üyesi hesabı satın alma akışını artırdı. Ebeveynler veya “aile yöneticisi” artık çocukları için aile ödeme yöntemi olmadan satın alabilirler. Google artık bir aile üyesi bir aile ödeme yöntemi kullanmadan uygulamanızda bir satın alma işlemi yaptığında aile yöneticisini bilgilendirecek. Bu da aile yöneticisinin hediye kartları kullanarak ödeme yapmasına olanak tanıyacak.

Son olarak, Play Store geliştirici deneyimlerini iyileştirmek için Google, güvenlik programlarını ve standartlarını artırıyor. Yeni Play Integrity API yetenekleri, uygulamaları tehlikeli trafikten ve koordineli inceleme saldırılarından koruyacaktır. Google, benzer bir amaca ulaşmak için Play Store derecelendirmeleri ve incelemeleri için bir zaman aralığı oluşturdu.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.