Akıllı Telefon Kasım 3, 2022 20:22

Galaxy S23 Ultra Kamera Özellikleri Belli Oldu

Galaxy S23 Ultra Kamera Özellikleri Belli Oldu

Galaxy S23 Ultra modelinin kamera özellikleri güvenilir bir kaynak tarafından sızdırıldı. Ana kamera 200 megapiksel çözünürlüğünde olacak.

Galaxy S23 serisinin duyurusuna birkaç ay kaldı. Serinin nasıl bir görünüme sahip olacağı bir süre önce sızdırılan render görüntülerle netlik kazandı. Ekran / kasa oranın biraz ilerletilmesi dışında serinin neredeyse Galaxy S22 ile aynı olacağını gördük. Peki donanım tarafına nasıl gelişmeler bekleniyor. Güvenilir bir kaynak Galaxy S23 Ultra modelinde yer alacak dört adet kamera sensörünün detaylarını açıkladı.

Galaxy S23 Ultra 200MP Kamera İle Geliyor

Pek çok sızıntıda olduğu gibi bunda da Galaxy S23 Ultra’nın 200 megapiksel ana kameraya sahip olacağı bildiriliyor. Telefonda buna ek olarak 12 megapiksel ultra geniş açılı, 3x optik yakınlaştırmalı 10 megapiksel telefoto kamera ve 10x optik yakınlaştırmalı 10 megapiksel periskop kamera bulunacak. 

Ana kamera dışında diğer sensörlerin çözünürlük seviyesi Galaxy S22 Ultra ile aynı görünüyor. Fakat yakın zamanlı raporlar özellikle telefoto ve periskop kameralarda önemli gelişmelerin yer alacağı belirtildi. Bunların neler olacağını merakla bekliyoruz.

Öte yandan Galaxy S23 Ultra’daki ana kameranın iPhone 13 Pro ve iPhone 14 Pro serisindeki gibi sensör kaydırmalı OIS özelliğine sahip olacağı iddia ediliyor. Ayrıca ön kamera bir kez daha 40 megapiksel çözünürlüğünde olacak. Ön kameranın özellikle düşük ışık koşullarında çekim kalitesinin iyileştirildiğinden söz ediliyor.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.