Akıllı Telefon Kasım 2, 2022 9:18

WhatsApp Yeni Özellikler Sunmaya Başladı

WhatsApp Yeni Özellikler Sunmaya Başladı

WhatsApp daha önce açıklanan bazı yeni özellikleri beta sürümünde kullanmaya başladı. Yeniliklerin kapsamı çok yakında genişletilecek.

Facebook bünyesine girdikten sonra WhatsApp cephesinde kuşkusuz daha fazla yeni özellik sunuluyor. Hatta son dönemde bu gelişmelerin daha da arttığından söz edebilirsiniz. Bir süre önce haberlere konu olan iki önemli gelişme WhatsApp beta kullanıcıları tarafından test edilmeye başlandı. Şimdi bu yeniliklere göz atalım.

WhatsApp Yeni Özellikleri Test Etmeye Başladı

WhatsApp geliştiricileri, çok yakında herkes için kullanıma sunulacak olan birçok yeni özelliği test etmeye başladı. sözünü ettiğimiz yeni özellikler uygulamanın Android ve iOS beta sürümünde test ediliyor.

Bu özelliklerden ilki kullanıcıların artık kendilerine mesaj gönderebilmek imkanı. Bu gelişme özellikle WhatsApp’ı not alma ve hatırlatma uygulaması olarak kullananlar için faydalı olacaktır. Kullanıcının kendi telefon numarası artık sohbet edilecek kişiler arasında görünüyor.

İkinci özellik, grup sohbetlerine ilişkin. Grup sohbetlerinde arayüzde ufak bir değişiklik sunulacak. Sohbet esnasında katılımcıların profil fotoğrafları artık görünebilecek. Kullanıcının profil fotoğrafı yoksa, uygulama bu gruptaki kişinin adıyla aynı renkte boş bir balon gösterecek.

Her iki özellik de şu anda beta aşamasındadır ve Android (sürüm 2.22.24.2) ve iOS (22.23.0.70) için beta uygulamalarında kullanılabilmekte.

Öte yandan WhatsApp, kullanıcıların uygulama içerisinde ekran görüntüsünü almayı engelleyen bir özellik üzerinde çalışıyor. Bu gelişme için de yine yakın zamanda test süreci başlayacaktır.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.