Twitter Kasım 2, 2022 13:32

Twitter Aylık 8 Dolar Ücret Talep Ediyor!

Twitter Aylık 8 Dolar Ücret Talep Ediyor!

Elon Musk yönetimine geçen Twitter aylık ne kadar ücret isteyeceğini resmi olarak açıkladı. Peki, bu parayı kimler ödeyecek?

Twitter’da Elon Musk, doğrulama rozeti için aylık abonelik ücreti ödemenin faydalarını açıkladı. Önceki raporlara göre, Twitter doğrulama için ayda 20 dolar talep edecekti. Ancak şirket şimdi ayda 8 dolar talep edeceğini resmi olarak açıkladı. Abone olduktan sonra, Twitter kullanıcıları mavi bir onay işareti ve diğer dört avantajdan yararlanacak.

Salı günü Elon Musk, Twitter’dan para kazanma ve reklamlara olan bağımlılığını azaltma hakkında tweet attı. Ayrıca, Twitter’ın mavi onay işaretleri için lord ve köylü sisteminin saçmalık olduğunu ve fiyatın ülke başına satın alma gücü paritesine göre ayarlandığından bahsetti. Musk, doğrulama rozetine ek olarak Twitter Blue hizmetinin birkaç avantajını daha açıkladı.

Musk’a göre, mavi tik kullanıcıları cevaplarda, bahsetmelerde ve aramalarda öncelik alırken yarısı kadar reklam görecek. Ayrıca daha uzun videolar ve sesler de gönderebileceklerdi. Elon Musk’ın açıklamalarına göre Twitter’ın Blue hizmeti şunları sunacak;

  • Ayda 8 dolara mavi tık verilecek
  • Spam/aldatmacayı yenmek için gerekli olan yanıtlarda, bahsetmelerde ve aramalarda öncelik.
  • Uzun videolar ve sesler yayınlama yeteneği
  • Yarısı kadar reklam
  • Yayıncılar için Paywall baypas
  • Ücretli bir Mavi hesap spam/aldatmaca yaparsa, bu hesap askıya alınır.

Casey Newton, Twitter’ın görünüşe göre aylık seçeneğe ek olarak yıllık 99 dolarlık bir abonelik düşündüğünü bildirdi. Platformer tarafından ortaya çıkarılan dahili konuşmalara göre, işletme ayrıca tüm kullanıcılara tweetleri düzenleme fırsatı sağlamayı amaçlıyor. Musk’a göre aboneler ayrıca Twitter ile işbirliği yapmayı kabul eden yayınlar için içerik ödemelerini atlayabilecekler. Bu sistemden elde edilen gelirin artmasının Twitter’ın içerik sağlayıcılarını telafi etmesini sağlayacağını belirtti.

Ancak Musk, yıllardır kar elden etmeyen Twitter’ın işini elden geçirmede önemli bir engelle karşı karşıya. Bazı şirketler sorumluyken sitede reklam verme konusunda endişeli olsa da, Twitter’ı reklamlara daha az bağımlı hale getirmek istediğini söyledi. Bakalım ilerleyen dönemlerde neler olacak?

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.