Akıllı Telefon Kasım 2, 2022 22:56

realme 7 Android 12 Güncellemesi Türkiye’de!

realme 7 Android 12 Güncellemesi Türkiye’de!

realme 7 için Android 12 güncellemesi sürpriz bir biçinde yayınlandı. Güncelleme ülkemizde de indirilebiliyor. İşte yenilikleri…

Kasım 2020’de Türkiye’de satışa sunulan realme 7 için Android 12 güncellemesi nihayet dağıtıma başladı. realme 7 kullanıcılarının uzun bir süredir yolunu gözlediği realme UI 3.0 güncellemesi aralarında Türkiye’nin de yer aldığı bazı ülkelerde dağıtıma sunuldu.

OTA (şebeke) üzerinden dağıtımı sağlanan güncelleme 3.55 GB büyüklüğünde. Güncellemenin boyutu göz önüne alındığında indirme işlemi için Wi-Fi bağlantısını kullanmanızı öneriyoruz. Öte yandan realme 7 modelini kullanıyorsanız güncellemeyi hemen Ayarlar menüsünden sorgulatabilirsiniz.

Haber ve ekran görüntüleri için takipçimiz Murat Servet’e teşekkür ederiz.

realme 7 Android 12 Güncellemesi Neler Getiriyor?

Yenilenmiş tasarım

Bu arayüz güncellemesi ile birlikte 3D simge tasarımı sayesinde simgeler tamamen yenileniyor. Ana hatlara yoğunluk ekleniyor ve daha dinamik bir his vermek için ise yarı saydam bir yöntem kullanılıyor. Bu öğeler ayarlandıktan sonra tüm simge tasarımı daha canlı ve üç boyutlu hale geliyor. Yeni arayüz boşluk bırakarak bilgi yoğunluğunu azaltmak için bir düzen seçiyor. Ek olarak başlık boyutu ile sembol ve metin kontrastı, kullanıcılara aldıkları bilgilerle ilgili bir önem ve konsantrasyon hissi vermek için geliştirildi. Bu ise çok hoş bir görsel deneyim sağlıyor.

Kişiselleştirme

Yeni arayüz, tema rengi özelleştirme özelliğine destek getiriyor. Kullanıcılar tema rengi olarak en sevdikleri renklerden herhangi birini seçebiliyor. Ayrıca kullanıcılar her zaman açık ekran için fotoğraf  yükleyebiliyor. Çinli firma eğlenceyi de pas geçmiyor. Arayüzde hayaletler, yiyecekler, günlük yaşamdan nesneler ve aklınıza gelebilecek her şey ile ilgili birçok emoji de yer alıyor.

Deneyim

realme UI 3.0’da tanıtılan yapay zeka pürüzsüz motoru, arayüzün yağ gibi akmasını sağlıyor. Ayırca temel mantıkta güç tüketimini azaltıyor. Toplam bellek kullanım hızı artırıldı, bellek parçalanması en aza indirildi ve yapay zeka bellek sıkıştırma ile birleştirilmiş kaynak planlaması sayesinde farklı programlar akıllıca başlatılıyor. Bu, bellek kullanımını %30 azaltmaktadır, genel uygulama başlatma performansını %10 ve pil ömrünü ise %12 artırmaktadır.

Aynı zamanda, animasyonlar daha iyi optimize edilmiştir. Yapay zeka animasyon motoru, nesnelerin hareketini ve eğriliğini sınırlamak için sönümlemenin dinamik değişimini belirler. Efekt, hareketi daha “rahat bir şekilde” takip eder. Ve böylece daha akıcı hale geliyor.

Güvenlik ve Gizlilik

realme UI 3.0, sevdiğiniz resimlerinizi veya videolarınızı özel olarak paylaşmanıza olanak tanıyan yeni bir altyazı birleştirme özelliğine sahip. Kullanıcılar, hayatlarına dair anları güvenli bir şekilde paylaşmak için fotoğrafın konum bilgilerini ve zaman damgası, kamera modeli ve ayarlar dahil olmak üzere fotoğraf verilerini silebilir. realme UI 3.0’da uygulama izinlerine daha fazla sınırlama da eklendi. Konum verileri söz konusu olduğunda, konum gizliliğini korumak için örneğin belirli olmayan konumlar kullanılır.

Ayrıca resimsel gösterimler, tüketicilerin uygulamaların gizlilik etkinliklerini fark etmelerini sağlar. Uygulama izninin kullanımını grafiklerde, uygulama izinlerinin bir listesini ve kullanıcıların gizlilik kullanımına her açıdan hakim olmalarına olanak tanıyan belirli uygulamaların kullanımı hakkında ayrıntılı bilgileri görebilirsiniz.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.