Akıllı Telefon Kasım 2, 2022 17:48

Galaxy Z Fold 5, S-Pen Kaleme Sahip Olacak!

Galaxy Z Fold 5, S-Pen Kaleme Sahip Olacak!

Yeni bir rapora göre Samsung, Galaxy Z Fold 5 modelinde dahili S-Pen kaleme yer vermek istiyor. Katlanabilir telefon için dahası da var..

Samsung’un başı çektiği katlanabilir akıllı telefon pazarı her çeyrek büyümeye devam ediyor. Güney Koreli teknoloji devi yakın gelecekte bu pazarın daha fazla ilgi çekeceğini ön görürken, özellikle Galaxy Z Fold serisini daha iddialı bir noktaya taşımayı hedefliyor. Bu noktada Galaxy Z Fold 5 için dillendirilen fazlasıyla ilgi çekiyor.

Galaxy Z Fold 5, Dahil S-Pen İle Geliyor

Samsung, Galaxy Z Fold 4’te yapmadığı ya da yapamadığını Z Fold 5’te yapmak istiyor. Güney Kore medyasına göre Galaxy Z Fold 5’te dahili bir S-Pen yuvası yer alacak. Samsung, S-Pen yuvası eklemenin yanı sıra telefonları daha hafif, daha ince, daha dayanıklı hale getirmeyi, ekran kırışıklıklarını azaltmayı ve kamerayı iyileştirmeyi amaçlıyor. Bu arada Samsung, Fold 4’teki kameraları da geliştirmek istedi ancak ağırlık ve kalınlık kısıtlamaları nedeniyle bunu gerçekleştiremedi.  

Galaxy Z Fold 4

Samsung ayrıca 2025 yılına kadar katlanabilir akıllı telefon pazarının %80 büyüyeceğini tahmin ediyor. Rapora göre göre ayrıca Apple’ın 2024 yılında katlanabilir telefon pazarına giriş yapacağı belirtiliyor.

Katlanabilir telefonların hem donanım hem de tasarım noktasında hala gelişim döneminde olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Bunların yanında üreticilerin fiyatları da aşağı indirmesi gerekecek. Ekonomik belirsizlikler ve yüksek fiyatlarla son birkaç çeyrektir telefon satışlarında düşüş kaydediliyor. Bu noktada en azından dikey şekilde katlanabilen telefonların fiyatları biraz olsun makul seviyelere çektiğini söyleyebiliriz.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.