Mobil Kasım 1, 2022 19:47

Samsung Galaxy A14 4G Fiyatı ve İşlemcisiyle Sevindirecek

Samsung Galaxy A14 4G Fiyatı ve İşlemcisiyle Sevindirecek

Ülkemizin en sevilen markalarından olan Samsung, Galaxy A14 4G akıllı telefonuyla karşımıza. Telefon beklentileri karşılayacak.

Telefon dediğimizde aklımıza gelen ilk markalardan olan Samsung, yeni bütçe dostu telefonları üzerinde büyük çalışmalar sürdürüyor. Şirketin şimdi yeni bir bütçe dostu telefonu gözlere çarptı. Kayıtlara Samsung Galaxy A14 4G ismiyle geçen telefon, Geekbench’e çıkarak sunacağı işlemciyi göstermiş oldu.

Samsung Galaxy A14 4G Geekbench’te Gözüktü

Teknoloji devinin yeni bütçe dostu cihazı Galaxy A14 4G, daha önceden bazı özellikleriyle sızdırılmıştı. Şimdi ise cihaz Geekbench 4 testine girerek nasıl bir performans sunacağını kanıtlamış oldu. Cihaz tek çekirdekli testlerde 1658 puan aldı. Çoklu çekirdek testlerinde ise 5283 puan aldı.

Telefon bu başarısını ise taşıdığı MediaTek Helio G80 yonga setinden aldı. Grafik kısmında ise Mali G52 grafik işlemcisinin yer aldığı gözüküyor. Buna ek olarak telefona 4GB/6GB RAM ve 64GB dahili depolama seçenekleri eşlik etmekte. Telefonun fiyat aralığı ise 130-150$ arasında olacak.

Galaxy A14 4G için başka bir bilgi mevcut değil ancak serinin Galaxy A14 5G modeli için geçtiğimiz gündeki sızıtılar, bazı soru işaretlerini ortadan kaldırmıştı. Bilgilere göre A14 5G, su damlası şeklinde bir çentiğe sahip olacak. 6.8 inç büyüklüğünde ve FHD+ çözünürlükte LCD panel, büyük bir deneyim sağlayacak.

Buna ek olarak telefonun A serisinin 1. nesil telefonlarına göre daha ince olduğu anlaşılmıştı. Bu da kullanım açısından telefonun rahat bir deneyim yaşatmasına neden olacak. Galaxy A14 ailesinin önümüzdeki haftalarda tanıtılması bekleniyor.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.