Güncel Teknoloji Haberleri Kasım 1, 2022 10:24

Instagram Hesap Askıya Alındı Sorununu Düzeltti

Instagram Hesap Askıya Alındı Sorununu Düzeltti

Instagram ilginç bir hata ile karşı karşıya kaldı. Instagram hesap aksıya alındı sorunu geç de olsa düzeldi. Peki, bu neden kaynaklandı?

Sosyal medya devi Instagram dün gece saatlerinde resmen kilitlendi. Çoğu kişinin hesabı bir anda askıya alındı. Gelen raporlara göre, bazı Instagram kullanıcıları durdurulan hesaplarına erişmek için e-posta tanımlayıcıları ve telefon numaraları sağlamaları gerektiğini belirtti. Ancak Instagram hesap askıya alındı sorunu geç de olsa düzeldi.

Küresel bir Instagram kesintisi, birkaç kullanıcının “hesabınızı askıya aldık” olarak belirtildiği gibi hesaplarının askıya alındığını bildirmesine neden oldu. Bazı kullanıcılar kesintinin bir sonucu olarak Instagram hesaplarını geçici olarak devre dışı bıraktı.

Bir kullanıcı, askıya alınan hesabı tekrar çevrimiçi hale getirmeden önce yazılımın e-posta adreslerini ve telefon numaralarını istediğini söyledi. Meta’ya göre küresel Instagram kesintisine “yapılandırma değişikliği” neden oldu. Şirket, Instagram ve Facebook’u kısaca bazı kullanıcılar için erişilemez hale getiren sorunu çözdüğünü belirtti. Kullanıcılar her iki siteyi de bir masaüstü tarayıcısına veya ekranına yüklemeye çalıştıklarında, “sayfa kullanılamıyor” veya “besleme yenilenmiyor” hataları aldılar.

Platformunda kullanıcı tarafından gönderilen hatalar da dahil olmak üzere çeşitli kaynaklardan durum güncellemelerini derleyen kesinti izleme web sitesi Downdetector’a göre, yaklaşık 3.000 kullanıcı etkilendi. Kesintinin önemli ölçüde daha fazla sayıda insanı etkilemesi mümkün görünüyor.

“#InstagramDown”, daha birçok kullanıcı check-in yaparken sorun yaşadığı için Twitter’da trend oldu. Çok sayıda kullanıcı Instagram’ın kararına itiraz edemediğini iddia ederek hesaplarının kapatılmasına ve e-postalarının veya şifrelerinin keşfedilmemesine neden oldu. Son zamanlarda Instagram, kullanıcıları kötüye kullanımdan korumak için yeni geliştirmeler duyurdu.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.