Twitter Ekim 31, 2022 11:23

Twitter Ayda 20 Dolar Para Talep Edecek!

Twitter Ayda 20 Dolar Para Talep Edecek!

Elon Musk’ın aldığı Twitter, kullanıcılardan aylık 20 dolar ücret talep edecek. Peki, bu kullanıcılar hangileri olacak? İşte detaylar.

Twitter doğrulama için ayılık ücret almaya başlamayı planlıyor. Ek olarak, Elon Musk’ın son teslim tarihlerini karşılamayan işçileri feshedeceği söyleniyor. Twitter ve Musk, hisse başına 54,20 dolara veya yaklaşık 44 milyar dolara satın alma anlaşmasını resmen kapattı. Gelen bilgilere göre CEO ve CFO’yu kovdu.

The Verge tarafından elde edilen duruma ve dahili yazışmalara aşina olan kişilere göre direktif, şirketin ek özelliklerden yararlanan isteğe bağlı aylık 4,99 dolarlık aboneliği olan Twitter Blue’yu kullanıcıları da doğrulayan daha pahalı bir aboneliğe dönüştürmektir.

Twitter Blue şu anda aylık 19,99 dolara mal olacak. Doğrulanmış kullanıcıların mevcut plan kapsamında abone olmak veya mavi onay işaretlerini kaybetmek için 90 günleri olacaktır. Pazar günü, proje üzerinde çalışan çalışanlara yeni özelliği 7 Kasım’a kadar başlatmaları gerektiği, aksi takdirde kovulacakları söylendi.

Kullanıcıların bazı yayıncıların reklamsız makalelerine göz atmasına ve uygulamanın ana ekran sembolünü değiştirmesine olanak tanıyan Twitter Blue, neredeyse bir yıl önce piyasaya sürüldü. Halka açık çıkışından sonra, Twitter’ın geliri çoğunlukla reklamlardan geldi. Musk, aboneliklerin şirketin gelirinin %50’sini oluşturmasını

Devralınma süresine kadar geçen aylarda Musk, Twitter’ın hesapları doğrulama ve botları işleme şeklini değiştirmek istediğini belirtti. Platformer’dan Casey Newton ilk olarak Twitter’ın potansiyel doğrulama ücretini açıkladı. Musk Twitter’da danışman olarak işe aldığı Tesla mühendisleriyle işbirliği içinde, kod tabanına katkıda bulunmayan orta yönetimin ve mühendislerin toplu işten çıkarılmasını öneriyor. Yöneticiler bu hafta kesilecek personel listelerini hazırlıyor. Musk Perşembe gecesi devraldığından beri, proje yöneticileri geç saatlere kadar ve hafta sonu çalıştı.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.