Televizyon Ekim 29, 2022 17:45

Xiaomi TV ES70 Tanıtıldı, Böyle Bir Televizyon Görmediniz!

Xiaomi TV ES70 Tanıtıldı, Böyle Bir Televizyon Görmediniz!

Son zamanlarda yeni ürünleriyle karşımıza çıkan Xiaomi, TV ES70 akıllı televizyonunu tanıtarak ilgileri çekti. Ürünün detaylarına bakalım.

Akıllı televizyon sektöründe yeni ataklarını sürdürmeye devam eden Xiaomi, Redmi markası altında yeni akıllı televizyonunu geçtiğimiz gün piyasaya sürmüştü. Şimdi ise şirket bugün, kendi markasıyla yeni bir akıllı televizyonunu raflara ekledi. Xiaomi TV ES70 ismiyle çıkış yapan televizyon, büyüleyici özelliklere sahip. Televizyonun tüm detaylarına göz atalım.

Xiaomi TV ES70 Özellikleri ve Fiyatı

Akıllı televizyonun ekranı oldukça yoğun özelliklere sahip. 70 inç büyüklüğünde ve 4K çözünürlüğünde olan ekran, dev bir ekran deneyimi sunma konusunda oldukça iddialı. DCI-P3 renk gamının %94’ünü destekleyen televizyon, %97.8 ekran-boy oranına sahip.

Çok bölümlü arka aydınlatmaya sahip olan TV, 1.07 milyar renk desteğine sahip. MEMC görüntü teknolojisiyle de ekrandaki görüntünün hareketleri esnasında bulanıklık en alt düzeye indiriliyor. Ekran 700 nit parlaklık ve 4,096 değerinde karartma özelliği sunuyor. TV’nin yerleşik süper çözünürlüklü algoritması, görüntüyü gerçek zamanlı olarak analiz etmeye ve gürültüyü azaltmaya yardımcı olmakta.

Xiaomi TV ES70

TV, 2GB+32GB bellek ve depolama kombinasyonuna sahip MediaTek MT9638 A55 dört çekirdekli işlemciden güç alıyor. Bağlantı açısından TV ES70, çift bantlı 2,4 GHz/5 GHz Wi-Fi’yi destekliyor ve Dolby ve DTS çift kod çözmeyi de bünyesinde kapsıyor. TV, iki adet 12,5 W yüksek güçlü hoparlörlü çift hava kanallı ses sistemine sahip. 

Xiao Ai kullanılarak uzak alan ses kontrolü de TV’de destekleniyor. Ayrıca TV, Xiaomi akıllı ekosistemine bağlanabilir ve ekran projeksiyonu için Android, iOS, Windows ve Mac ile uyumlu. TV, tüm bu özellikleriyle 621$ fiyat etiketiyle piyasaya sürüldü. TV’nin ülkemize uğrayıp uğramayacağı bilinmiyor.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.