Akıllı Telefon Ekim 28, 2022 9:18

240 Watt Hızlı Şarj Desteği Xiaomi’nin Rekorunu Kıracak

240 Watt Hızlı Şarj Desteği Xiaomi’nin Rekorunu Kıracak

Xiaomi, Redmi Note 12 Explorer’da 210 watt hzılı şarj desteği sunuyor. Fakat bu rekor kısa süre içinde kırılacak.240 Watt hızlı şarj geliyor.

Apple ve Samsung’un amiral gemisi telefonları hala 1 saatin üzerinde şarj olma sürelerine sahip. Neyse ki Çinli şirketlerin bu alandaki gelişmeleri sayesinde akıllı telefon şarj süreleri 15 dakikaya kadar düştü. Xiaomi, kısa süre önce duyurduğu Redmi Note 12 Explorer Edition modelinde ise bu süreyi 10 dakikanın altına düşürdüğünü iddia etti. Telefon, 210 watt hızlı şarj desteğine ve 4300 mAh büyüklüğünde bir pile sahip. Xiaomi’nin iddiasına göre pilin yüzde 100 dolum kapasitesine ulaşması sadece 9 dakika sürüyor. Gelen bilgiler Xiaomi’nin bu alandaki liderliğinin çok uzun sürmeyeceğini gösteriyor. Güvenilir bir kaynağın aktardıklarına göre 240 watt hızlı şarj desteği son kullanıcı ile buluşmak üzere.

OPPO, 240 Watt Hızlı Şarj İle Rekor Kıracak

Mobil dünyasının bir numaralı bilgi kaynağı Digital Chat Station, 240 watt hızlı şarj desteğinin çıkış yapmak üzere olduğunu doğruladı. Merak edilen rekor düzeydeki şarj teknolojisini hangi markanın duyuracağı. Bu noktada OPPO’nun deneysel testlerinin sürdüğünü biliyoruz. Hatta şirket çeşitli lansmanlarda 240 watt şarj teknolojisini sergiledi.

OPPO’nun mart ayında duyurduğu 240W şarj teknolojisinde 4.500 mAh büyüklüğündeki bir pilin şarj olması sadece 9 dakika sürdü. Pilin boyutu biraz daha küçülürse bu süre 8 hatta 7 dakikaya kadar inebilir.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.