Mobil Ekim 27, 2022 17:54

Xiaomi 12S Ultra Ekran Konusunda Saf Dışı Kaldı

Xiaomi 12S Ultra Ekran Konusunda Saf Dışı Kaldı

Xiaomi’nin kamera konusunda çok konuşulan telefonu Xiaomi 12S Ultra ekran konusunda sınıfta kaldı. DxOMark ekranı beğenmedi.

Xiaomi’nin Leica ile işbirliği sonrasında üretilen yeni kamera canavarı Xiaomi 12S Ultra bekleneni veremiyor gibi görünüyor. DxOMark ekibi bu telefonun ekranını test etti. Xiaomi 12S Ultra ekran konusunda yapılan testlerde 125 puanla küresel sıralamada 43. sırada yer almayı başardı.

Xiaomi 12S Ultra ekran, 120 Hz görüntü yenileme hızını, internette gezinirken sorunsuz kaydırmayı ve oyunlarda hızlı yanıt süresini destekliyor. Ancak testler, sokaktaki güneş ışığında ekran renklerinin çok doğal olmadığını ve HDR10 video izlerken parlaklığın düşük olduğunu gösteriyor. Genel olarak, Xiaomi 12S Ultra ekranı ortalamanın üzerinde derecelendirildi.

Telefonun ana teması kamera olduğu için bu çok şaşırtıcı değil. Ancak en iyi bu telefon en iyi fotoğraf çeken telefon unvanını da alamadı. Hatta ilk 10’da kendine zor yer buldu. Xiaomi Mi 12S Ultra’nın en önemli özelliği, Sony ile birlikte geliştirilen 50 MP tek inç IMX989 sensörle donatılmış olması.

Xiaomi 12S Ultra Ekran

Bu kameranın piksel boyutu 3,2 μm’dir, bu da mükemmel gürültü azaltma yeteneği, geniş dinamik aralık ve mükemmel ayrıntı sağlar. Her üç arka modül de 8K video kaydını destekliyor.

Xiaomi Mi 12S Ultra, Samsung E5 teknolojisine sahip 3200 x 1440 piksel çözünürlüğe, toplam 1000 cd/m2 parlaklığa, 1500 cd/m2 tepe parlaklığına, 522 piksel yoğunluğa sahip 6.73 inç AMOLED ekrana sahip. Bu ekranın neden bu kadar kötü puan aldığı ise merak ediliyor. DxOMark’ın Xiaomi’ye karşı farklı bir tutumunun olduğundan şüphe ediliyor.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.