Samsung Ekim 27, 2022 10:18

Galaxy S22 Kamera Uygulamasına Yeni Özellik Eklendi

Galaxy S22 Kamera Uygulamasına Yeni Özellik Eklendi

Samsung, yazılım konusunda yenilikler yapmaya devam ediyor. Şimdi de Galaxy S22 kameraı güncelleme ile şahlandı diyebiliriz.

Samsung, Galaxy S22 serisi için kamerayı daha da iyi hale getirmesi gereken yeni bir güncelleme yayınladı. Yeniden tasarlanan Expert RAW uygulaması ve Camera Assistant adlı yeni bir uygulamanın yardımıyla herkes bir profesyonel tarafından çekilmiş gibi görünen fotoğraflar çekebilir.

Galaxy S22 kamera konusunda şahlanıyor

Galaxy S22’nin gece fotoğrafçılığı Expert RAW ile geliştirildi. Açık hava meraklıları artık takımyıldızların ve karanlık gökyüzü aktivitesinin çarpıcı görüntülerini çekebilirler. Takımyıldızları, güneş sistemlerini, yıldız gruplarını ve bulutları bulmak için gökyüzü kılavuzunu açmanız yeterli olacak. Kameranız, gök cisim hareketlerine dayalı gelişmiş AI segmentasyonu ve çoklu çerçeve işleme kullanarak zaman içinde fotoğraf çekecektir. Böylece yıldız fotoğraflarınız profesyonel donanımla çekilmiş gibi görünecek.

Birden fazla pozlama, aynı anda çok sayıda fotoğraf çekmenize ve bunları tek bir şaheserde karıştırmak için kaplama modlarını kullanmanıza olanak tanır. Fotoğrafları üst üste bindirme harika soyut çekimler yaratır. Astrofoto ve Çoklu Pozlamalara ulaşmak için Expert RAW’ın Ayarlar menüsüne gidin ve Özel Fotoğraf’a tıklayın.

Her fotoğrafçının kendi tarzı vardır, bu nedenle yaratıcı olmanızı sağlayan bir kamera çok önemlidir. Yeni Kamera Asistanı uygulamasıyla, kameranızın otomatik özelliklerinden hangisini kullanacağınızı seçebilirsiniz. Bu size tamamen özelleştirilmiş bir çekim deneyimi sunar.

Kullanıcılar yeni Kamera Asistanı uygulamasını Galaxy Store’dan veya Good Lock uygulamasından indirebilirler. Uygulamayı yükledikten sonra, uygulama simgesine tıklayarak, İyi Kilit uygulamasına giderek veya yerel kamera uygulamasındaki Kamera Ayarları’ndaki Kamera Yardımcısı’na giderek işlevi başlatabilirsiniz. Kamera Asistanı uygulaması, otomatik lens değiştirmeyi, otomatik HDR’yi ve daha hızlı deklanşörü kapatmanıza olanak tanır.

Ayrıca bu özelliklerden daha başka işinizi kolaylaştıracak yenilikler de uygulamaya ekleniyorr. Bunlara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Gelen yenilikler

Otomatik HDR: HDR efekti olmadan atmosferik fotoğraflar elde etmek istiyorsanız, artık kolayca kapatabilirsiniz.

Resimleri yumuşatın: Resimlerinizdeki dokuları ve keskin kenarları daha az fark edilir hale getirmek için bu seçeneği kullanabilirsiniz.

Otomatik lens değiştirme: Kullanıcılar artık karanlık koşullarda veya konuya yaklaştığınızda kamera lenslerini otomatik olarak değiştiren otomatik lens değiştirme özelliğini devre dışı bırakabilir. Örneğin, geniş lens yerine telefoto lens ile size yakın olan şeylerin fotoğraflarını çekmeye devam etmek istiyorsanız menüyü kapatabilirsiniz.

Fotoğraf modunda video kaydı: Fotoğraf modunda düğmeye uzun süre basarak video kaydetmenizi sağlayan bu özellik, yanlışlıkla kaydı önlemek için artık kapatılabilir.

Zamanlayıcıdan sonraki resim sayısı: Zamanlayıcıdan sonra otomatik olarak ek çekimler çekebilirsiniz. Artık kaç görüntü çekileceğini seçebilirsiniz (1, 3, 5 veya 7 fotoğraf).

Daha hızlı deklanşör: Bu seçenek saniyede yedi fotoğraf çekmenizi sağlar ve bu, hareketli nesneleri fotoğraflarken yardımcı olur.

Kamera zaman aşımı: Kamera uygulamasının önizleme ekranı 1, 2, 5 veya 10 dakika açık kalabilir.

HDMI ekranlarda önizleme: HDMI bağlantılı ekranlar, kamera önizlemesini menüler veya düğmeler olmadan göstermelidir.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.