Gündem Ekim 26, 2022 15:51

Twitter Çalışanları Elon Musk’u Uyardı, Ortalık Karıştı

Twitter Çalışanları Elon Musk’u Uyardı, Ortalık Karıştı

Sosyal medya devi Twitter, Elon Musk ile iyi vakitler geçirmiyor. Şimdi ise Twitter’ın çalışanları Musk’a bir açık mektup yayınladı.

Elon Musk ve Twitter son zamanlarda sallantılı haberlerle gündeme çıkıyor. Elon Musk’ın Twitter’ı satın almasına yaklaşılırken Musk, şirketi ilgilendiren çarpıcı açıklamalarda bulunmuştu. Musk, Twitter’ın çalışanlarının %75’ini işten çıkarmayı planladığını açıklamıştı. Ancak Twitter’ın çalışanları bu durumu hoş karşılamadı. Çalışanlar bir araya gelip Musk’a açık bir mektup yayınladı.

Twitter Çalışanları Elon Musk’a Açık Mektup Yayınladı

Elon Musk, geçtiğimiz günlerde sosyal medya devinde çalışanların %75’ini işten çıkarmayı planladığını açıklamıştı. Potansiyel yatırımcılarına bu açıklamayı yaptı. Şirkette çalışanların %75’ini işten çıkarmak, sosyal medya devinin bünyesinde mevcut sayısı 7,500 olan işçiden 5,500 kişinin işten çıkarılması anlamına geliyor. Böylece Twitter’da çalışan sayısı 2 bin kişiye düşecek.

Daha sonra ise Twitter çalışanları bu çarpıcı açıklamalara kayıtsız kalmadı. İşten çıkarmayla tehdit eden Musk’a çalışanlar, bir açık mektup yayınladı. Mektupta ise şu açıklamalar yer alıyor:

“Söz konusu olay gerçekleşirse Twitter’ın halka açık sohbete hizmet etme yeteneğine zarar verecek. Bu büyüklükteki bir tehdit pervasızdır, kullanıcılarımızın ve müşterilerimizin platformumuza olan güvenini sarsar. Bu tarz göz korkutma eylemlerinin etik olmadığını belirtmek istiyoruz.”

Musk’ın Twitter’I satın alımıyla ilgili tartışmalara göndermede bulunan mektup, “Satın alım sürecinde onurlu davranılması gerekiyor. Bununla birlikte, milyarderler tarafından oynanan bir oyunda çalışanların sadece piyonlar olarak görülmesi kötü bir durum” cümleleriyle bitirildi.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.