Samsung Ekim 26, 2022 17:21

Samsung Bakım Modu Küresel Çapta Kullanıma Sunuluyor

Samsung Bakım Modu Küresel Çapta Kullanıma Sunuluyor

Güney Koreli teknoloji devi Samsung bakım modu için düğmeye bastı. Bu özellik dünya çapında kullanıma sunulacak.

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, One UI 5 arayüz güncellemesini piyasaya sürmeye başladı. Firma ayrıca Samsung Bakım Modu adı verilen yeni bir gizlilik odaklı özelliğin küresel olarak kullanıma sunulduğunu duyurdu. Peki, bu özellik kullanıcılara ne sunacak? Gelin Samsung’un yeni özelliğine hızlıca bir göz atalım. Cihazınızı onarım için teslim ettiğinizde, bu, kullanıcıların ayrı bir kullanıcı hesabı oluşturmasına olanak tanır.

Böylece kişisel verilere erişmeden temel işlevleri çalıştırabilirler. Bakım Modu etkinleştirildiğinde, cihaza emanet edilen kişi fotoğraflar, mesajlar, kişiler veya kullanıcı tarafından yüklenen uygulamalar gibi kişisel bilgilerine erişemez.

Sahibi Bakım Modundan çıktığında, oluşturulan tüm veriler veya hesaplar otomatik olarak silinir. Galaxy Store’dan uygulama indirebilecekler. Ancak bu uygulamaların yanı sıra oluşturulan tüm veriler veya hesaplar, sahibi Bakım Modundan çıkar çıkmaz silinecek.

Samsung Bakım Modu

Bu modu etkinleştirmek için Ayarlar > Pil ve cihaz bakımı menüsü > “Bakım Modu”nu etkinleştir’ bölümüne tıklamanız yeterli olacak. Modu etkinleştirdikten sonra telefonun yeniden başlatılması gerekiyor. Samsung, bu özelliğin şirketin çok katmanlı koruma sağlayan savunma sınıfı güvenlik platformu Knox tarafından desteklendiğini garanti ediyor.

Bu yeni özellik, önümüzdeki birkaç ay içinde belirli One UI 5 modellerinde kademeli olarak kullanıma sunulacak. Bu özelliğin dağıtımı 2023 yılına kadar devam edecek ve daha fazla Galaxy cihazı kullanıma sunulacak. Bakalım bu özellik Türkiye’ye ne zaman gelecek?

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.