Akıllı Telefon Ekim 25, 2022 10:17

Redmi Note 12 Serisinin Çok Sayıda Görüntüsü Sızdırıldı!

Redmi Note 12 Serisinin Çok Sayıda Görüntüsü Sızdırıldı!

Tanıtım tarihine kısa bir süre kala Redmi Note 12 serisinin görselleri sızdırıldı. Note 12 serisi bu defa çok özel olacak.

Xiaomi, 27 Ekim’de gerçekleştireceği etkinlikte adet gövde gösterisi yapacak. Orta ve orta-üst segmentte dengeleri değiştirecek Redmi Note 12 serisi sadece 48 saat sonra resmi olarak tanıtılacak. Özellikle son günlerde seriye dair sızıntılarda artış yaşandığı görülüyor. Duyuru tarihine kısa bir süre kala Note 12 serisinde yer alacak modellerin basın görselleri sızdırıldı. Seride Redmi Note 12, Note 12 Pro ve Note 12 Pro+ olacak. Note 12 Pro+’ın ayrıca Track Edition adlı özel bir versiyonu da olacak.

Redmi Note 12 Serisi Karşınızda!

Söze tasarımdan başlayacak olursak; Note 12 serisi Note 11T’nin tasarım anlayışını büyük oranda koruyor. Ön kameralar ekran üzerinde merkeze konumlandırılacak. Arkada ise üçlü kamera kullanımı sürüyor. Redmi Note 12’de oval kenarlar dikkat çekerken, Note 12 Pro ve Pro+ modellerinde ise düz kenarlar tercih ediliyor.

Xiaomi, Redmi Note 12 Pro modelinde OIS destekli ve 50 megapiksel çözünürlüğündeki Sony IMX766 kamera biriminin yer alacağını onayladı. Pro+ modelinde ise Samsung’un geçtiğimiz gün duyurusunu gerçekleştirdiği 200 megapiksel çözünürlüğündeki ISOCELL HPX kullanılacak. Pro versiyonların ikisi de MediaTek Dimensity 1080 işlemcisinden güç alacak.

Yine sızdırılan görsellerden anladığımız kadarıyla Redmi Note 12 Pro+ modeli 210 watt şarj desteğiyle gelmeyecek. Bunun yerine telefon 120 watt hızlı şarj desteği sunacak. Ayrıca bu modelin daha önce kavisli ekrana sahip olacağı bildirildi. Fakat telefon düz bir ekranla çıkış yapıyor.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.