Akıllı Telefon Ekim 24, 2022 18:51

Huawei Mate 50 Pro DxOMark Kamera Testleri Başladı! Zirve Değişebilir

Huawei Mate 50 Pro DxOMark Kamera Testleri Başladı! Zirve Değişebilir

Huawei Mate 50 Pro DxOMark laboratuvarına ulaştı. Kamera odaklı amiral gemisi telefonun Pixel 7 Pro’yu geçip zirveye kurulması bekleniyor.

Huawei, eylül ayında kamera yetenekleriyle öne çıkan Huawei Mate 50 Pro modelini duyurdu. Yeni nesil Mate serisiyle birlikte Huawei telefonlarda artık Leica logosu yer almazken, Huawei bunun yerine kendi kamera yazılım geliştirme birimini kurdu. XMAGE adını alan görüntüleme teknolojisi ilk kez Mate 50 serisinde yer aldı. XMAGE teknolojisi gerçekçilik, doğru görüntüye ve ayrıntıya odaklanıyor. Huawei bu teknoloji sayesinde kameraya daha fazla ışık geçmesini sağlamanın yanında fotoğraflarda gölgelerin doğru bir şekilde oluşmasını sağlıyor.

Üç arka kameraya sahip Mate 50 Pro modelinin DxOMark testinde nasıl bir sonuç alacağı merak konusuyken, siteden bugün heyecanlandıran bir açıklama geldi. DxOMark, Mate 50 Pro’nun Fransa’daki laboratuvarlarına ulaştığını ve test sürecinin başladığını belirtti. Birkaç sürecek testler sonrasında Mate 50 Pro’nun DxOMark kamera puanı açıklanacaktır.

Huawei Mate 50 Pro

Huawei Mate Pro Zirveyi Hedefliyor

Halihazırda sitenin kamera sıralamasında Pixel 7 Pro bir numarada yer alıyor. Mate 50 Pro’nun ilk üç içerisinde yer almasına kesin gözüyle bakılırken, kimi kullanıcılar zirvenin el değiştireceğini düşünüyor.

Son olarak Mate 50 Pro’da üç arka kameranın yer aldığını belirtelim. Ana kamerada F1.4-F4 arasında değişken diyafram aralığı sunan 50 megapiksel çözünürlüğünde bir kamera bulunuyor. Bu kamera aynı zamanda OIS desteği barındırıyor. Telefonda ayrıca 13 megapiksel ultra geniş açılı ve 64 megapiksel periskop telefoto kamera kullanılıyor.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.