Akıllı Telefon Ekim 23, 2022 10:48

iPhone 15 Ultra Tahmin Edilenden Daha İyi Bir Telefon Olacak

iPhone 15 Ultra Tahmin Edilenden Daha İyi Bir Telefon Olacak

Apple’ın gelecek gelecek yıl en büyük kozu iPhone 15 Ultra olacak. Apple adına bazı ilkleri temsil edecek telefon özellikle malzeme kalitesiyle fark yaratacak.

Apple malumunuz her üç yılda bir iPhone modellerinde radikal yeniliklere yer veriyor. Bu yıl tanıtılan iPhone 14 Pro ve 14 Pro Max modellerinde aslında dikkat çeken yenilikler gördük. Neydi bunlar? Çentik yerine dinamik adanın oluşturulması, ekran sürekli açık özelliği ve ana kamerada 48 megapiksel çözünürlüğüne geçiş yapılması. Evet, bunlar Apple adına önemli gelişmeler fakat bir süreden beridir konuşulan iPhone 15 Ultra çok daha fazlasını sunulacak.

iPhone 15 Ultra Birinci Sınıf Titanyum Malzemeden Oluşacak

Apple gelecek yıl isimlendirme noktasında yeni bir stratejiye geçiş yapacak. Pro Max’in yerini artık Ultra model alacak. Apple yeni strateji ile birlikte en üst segmentte konumlandırdığı telefonda donanım farkını fazlasıyla açacak. Bunlardan birinin malzeme kalitesinde olacağı konuşuluyor.

Apple’a yakın bir kaynağın aktardıklarına göre iPhone 15 Ultra’da birinci sınıf titanyum malzeme kullanılacak. Titanyum dayanıklığının yanında hafifliğiyle de öne çıkan bir element. Dolayısıyla Pro Max modellerinde eleştiri konusu olan ağırlık Ultra model ile son bulabilir.

Ultra modelde yer alacak gelişmeler bunla sınırlı değil. Apple’ın bu modelde etkili yakınlaştırma için periskop kamera kullanacağı gelen bilgiler arasında. Ayrıca Ultra modelde başlangıç modelde 256GB depolama yer alacak.

Apple ayrıca gelecek yıl Pro ve Ultra modellerde 8K video kaydı desteği getirebilir. Tüm bunların yanında gelecek yıl tanıtılacak tüm iPhone modellerinde USB Type-C bağlantı noktasına geçiş yapılması bekleniyor. Apple’ın kısa süre önce duyurduğu iPad tabletlerde bu girişi standart hale getirdiğini hatırlayalım.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.