Akıllı Telefon Ekim 22, 2022 18:49

Samsung Android 13 Güncellemesini Resmi Olarak Başlattı

Samsung Android 13 Güncellemesini Resmi Olarak Başlattı

Ve Samsung haftalardır beta sürümünde olan Android 13 güncellemesinin kararlı versiyonunu dağıtıma çıkardı. İşte yenilikler…

Samsung geçtiğimiz gün One UI 5.0 sürümünün resmi duyurusunu gerçekleştirip Android 13 kararlı güncellemesinin ekim ayı içerisinde dağıtıma sunulacağını açıkladı. Bu açıklamanın üzerinden çok geçmeden Güney Koreli üretici söz verdiği gibi Android 13 güncellemesini dağıtmaya başladı.

SamMobile sitesinde yer alan habere göre Andrıoid 13 güncellemesi İtalya’da Galaxy S22 kullanıcıları tarafından indirilebiliyor. İtalya’nın beta programının sürdürdüğü ülkelerden biri olmadığını hatırlatalım. Öte yandan Samsung 24 Ekim Pazartesi, Avrupa’da One UI 5.0 güncellemesini yaygın şekilde kullanıma sunulacak. Türkiye’deki Galaxy S22 serisi kullanıcılarının da bu noktada çok fazla beklemeyeceğini düşünüyoruz.

Samsung Android 13 Güncellemesi Neler Getiriyor?

Güncelleme kapsamında yer alan gelişmeleri 7 başlık altında toplayabiliriz. Bunlar:

  1. Yeni simgeler
  2. Yeni arama açılır pencereler ve yeni bildirim düzeni
  3. Cihaz özelleştirmesi için yeni yönetim (kilit ekranı, duvar kağıtları, widget’lar için yeni düzen)
  4. Verimlilik optimizasyonu (geliştirilmiş çoklu görev, bir metni ayıklama ve tarama için yeni bir özellik, optimize edilmiş Samsung Dex ve Samsung Notes)
  5. Optimize edilmiş rutin mod
  6. Yeni Uyku modu
  7. Gizlilik ve güvenlik optimizasyonu

Android 13 güncellemesi 24 Ekim’de yalnızca Galaxy S22 serisi için yayınlamayacak. Aynı zamanda Galaxy Z Flip 4 ve Galaxy Z Fold 4 için de piyasaya sürülecek. One UI 5.0 güncellemesi 2022’nin sonuna kadar Galaxy S21 serisi, Galaxy Z Fold3 5G, Galaxy Z Flip3 5G ve Galaxy A53 5G modleleriyle de buluşacak.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.