Akıllı Telefon Ekim 22, 2022 19:17

iPhone 13 Pro Max ve 14 Pro Max, Android Rakiplerinin Tozunu Attırdı

iPhone 13 Pro Max ve 14 Pro Max, Android Rakiplerinin Tozunu Attırdı

Apple pil kullanım süresinde Android rakipleriyle arasındaki farkı açıyor. iPhone 13 Pro Max ve 14 Pro Max bunu bariz şekilde gösteriyor.

Apple’ın iPhone modelleri son birkaç yıldır performans noktasında Android rakiplerini zaten geçmeyi başarıyor. Pil söz konusu olduğunda ise iPhone telefonlar uzun yıllar eleştirilerin hedefindeydi. Ancak özellikle son iki yıla baktığımızda Apple’ın bu durumu değiştirdiğini söyleyebiliriz. Son yıllarda yeni nesil iPhone’ların etkiletici pil kullanım sürelerine sahip olduğunu görüyoruz. iPhone 13 Pro Max ve iPhone 14 Pro Max mevcut birçok Android rakibinden çok daha iyi kullanım süreleri sunuyor.

iPhone 13 Pro Max ve 14 Pro Max Pil Konusunda Rakipsiz

Çinli bir kuruluş olan Huangjia Assessment, popüler akıllı telefonların pil kullanım süresi ve şarj olma sürelerinin yer aldığı bir rapor yayınladı. Rapora göre iPhone 13 Pro Max 9 saat 3 dakikalık performansıyla bu alanda ilk sırada yer aldı. İkinci sırada Apple’ın şu sıralar ilgi görmediği görülen iPhone 14 Plus modeli geliyor. Büyük ekranlı yeni iPhone 8 saat 57 dakika kullanım süresi sunuyor. Üçüncü sırada ise 8 saat 31 dakikayla iPhone 14 Pro Max yer alıyor.

Android tarafına baktığımızda en uzun kullanım süresi sunan model 8 saat 22 dakikayla Realme GT2 Master Explorer Edition oldu. Beşinci sırada 8 saat 20 dakikayla iQOO 10 Pro ve altıncı sırada 8 saat 18 dakikayla Redmi K50 modellerini görüyoruz.

Söz konusu akıllı telefonların şarj süreleri olduğunda ise iPhone 14 ve iPhone 13 serisini kaplumbağaya benzetebiliriz. Android rakiplerinden iQOO 10 modeli 200 watt hızlı şarj desteğiyle 11 dakika şarj olurken, en uzun süre kullanım süresi sunan amiral gemisi telefon iPhone 13 Pro Max’in tam şarjı 118 dakika sürdü.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.