Akıllı Telefon Ekim 22, 2022 13:55

Google Pixel 7a Yolda! İşte İlk Bilgiler

Google Pixel 7a Yolda! İşte İlk Bilgiler

Pixcel 7 ve 7 Pro’nun ardından Google cephesinden bir model daha geliyor. Google Pixel 7a orta segmenti hedef alan bir telefon olacak.

Google kısa bir süre önce Pixel 7 ve Pixel 7 Pro modellerini tüketicilerle buluşturdu. İlk gelen bilgiler fiyat tarafında rekabetçi olan telefonlara kullanıcıların yoğun ilgi gösterdiği yönünde. Pixel 7 Pro ekran testinde iPhonoe 14 Pro Max’in ardından ikinci sırayı elde ederken, DxOMark kamera sıralamasında ise zirvenin yeni sahibi oldu. Google, Pixel 7 serisinin hazır trend olduğu bir dönemde Pixel 7a modelini duyurmaya hazırlanıyor. Pixel 6a’nın devam modelini bu yıl daha erken görebiliriz.

Google Pixel 7a için Tanıtımlar Başladı

Amazon’ın mobil uygulaması ilginç bir şekilde kullanıcılarına Pixel 6a ile değişim yapabilecekleri bir Pixel 7a değişim kampanyasının bilgilendirmesini yaptı. Amazon ayrıca Pixel 7a’nın birden fazla versiyonunun olacağını söylüyor. Bu durumda telefonun 4G ve 5G seçeneklerinin olacağından söz edebiliriz.

Google, Pixel 6a modelini bu yıl mayıs ayında duyurdu. Pixel 7a için yaşanan son gelişme telefonun tanıtım için mayıs ayını beklemeyeceğinin işareti. Muhtemelen yeni yılla birlikte Pixel 7a’yi piyasada göreceğiz.

Telefonun 6.1 inç büyüklüğünde Full HD+ çözünürlüğünde ve OLED ekranın yer alması bekleniyor. İkinci nesil Google Tensor işlemciden güç alacak telefonda çift arka kamera kurulumu sürecek. Ancak kameralar hakkında bir bilgi bulunmuyor. IP67 sertifikası serinin önceki modelinde olduğu gibi Pixel 7a’nın da öne çıkan özelliklerinden biri olacaktır.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.