Güncel Teknoloji Haberleri Ekim 21, 2022 18:50

iPhone 14 Plus Satışları Yakında Patlayabilir!

iPhone 14 Plus Satışları Yakında Patlayabilir!

Apple’ın Çin’de üretimini durdurduğu iPhone 14 Plus modelinin satışlarının yıl sonu patlayacağı iddia ediliyor. Peki, bu nasıl olacak?

Apple’ın yeni gözdesi olan iPhone 14 Plus modelinin satışları firmanın beklediğinden çok daha yavaş gidiyor. Cupertinolu firmanın bu modelin üretimini azalttığı hatta Çin’de durdurduğu bile ortaya çıkmıştı. Ancak şimdi Apple’ın bu model için planlarını revize ettiği söyleniyor.

DigiTimes, Cupertino devinin bu yılın sonundan önce sadece 10 milyon iPhone 14 Plus satmayı planladığını bildirdi. Aynı zamanda, Apple daha önce yıl sonuna kadar üretim hacimlerini 90 milyon akıllı telefondan 96 milyon akıllı telefona çıkarma fikrini değiştirmiş olsa da, 90 milyon hedefi yürürlükte kalmaya devam ediyor. Görünüşe göre, iPhone 14 Plus’ın zayıf satışları bu hedefe ulaşmaya engel olmayacak.

Apple’ın şimdiye kadar bataryası en çok dayanan modeli olarak tarihe geçen Plus modelinin neden bu kadar az sattığı henüz bilinmiyor. Ancak tahminler, Apple’ın ana seri ile Pro seri arasındaki farkı açmasından kaynaklandığını gösteriyor. iPhone 13 işlemcisi ile gelen yeni modellere yenilik namına en ufak bir kırıntı sunmuyor. Bu yüzden Apple’ın satışlarda tökezlemesi çok normal.

iPhone 14 Plus

Apple, bu modellerinin meyvelerini 2 yıl sonra anca toplayabilir. Yeni model alacak olanlar direkt iPhone 14 Pro’ya ya da 13 serisine yöneliyor. Apple’ın bunun önüne geçmek için sadece beklemesi gerekiyor. Bakalım ilerleyen yıllarda Plus modellere olan ilgi artacak mı?

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.