Google Ekim 21, 2022 13:48

Google Apple’a Laf Ederken iPhone ile Tweet Attı!

Google Apple’a Laf Ederken iPhone ile Tweet Attı!

Google’dan yine büyük bir fiyasko geldi. Google, Apple’a laf ederken iPhone ile tweet attı. Google’ın kendi kendini rezil etmesi gündem oldu.

Twitter’da sık sık Apple’a rakiplerinin iPhone ile tweet attığını görüyoruz. iPhone ile dalga geçerken Tweet’i iPhone ile gönderen rakipler kendilerini rezil ediyor. Bugün Google’dan da bunlara yenisi eklendi. Görünüşe göre Google Pixel ekibi derslerini almadı ve dün gece “iPhone için Twitter”ı kullanırken Apple’la alay eden bir tweet gönderdi. Bu Tweet hemen silindi. Ama internet unutmaz!

Zelbo tarafından tespit edildiği gibi, Twitter’daki Google Pixel hesabı, Tim Cook’un “#TakeNote” teaser’ına yanıt olarak dün gece bir tweet gönderdi. Apple’ın “Take Note” sloganı, Utah Jazz NBA takımı tarafından da kullanılan bir slogan olduğu için eleştiri aldı. Apple tam da bu nedenle animasyonlu hashflag’den vazgeçti.

Google buna katılmaya karar verdi ve “Team Pixel” e katılmanın NBA taraftarlarını bir iPhone’dan “favori takımınıza daha yakın” hale getirmeye yardımcı olacağını söyleyen bir tweet göndermeye karar verdi.

Google’ın Tweet’inde ”Hmmm tamam, seni görüyorum. NBA taraftarları… #TeamPixel sizi favori takımınıza yaklaştırmak için buradadır – bize kendinizinkini söyleyin ve NBA İpucunuzu daha da iyi hale getirebiliriz.” ifadelerine yer verilmişti.

Google

iPhone ile tweet atan Pixel ekibi tweet’i hızla kaldırdı ve tekrar gönderdi. İkinci kez, tweet “Web için Twitter” aracılığıyla gönderildi.

Rakip ile dalga geçilmek için atılan tweet’in rakibin cihazından gönderilmesi oldukça üzücü bir olay. Bu daha önce Samsung ve Huawei gibi isimlerin de başına gelmişti. Apple ile dagla geçerken Apple imzalı cihaz kullanmak kullanıcıları tercih aşamasında olumsuz etkileyecek gibi görünüyor. Bakalım firmalar bu olaydan ne zaman vazgeçecek?

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.