Güncel Teknoloji Haberleri Ekim 20, 2022 10:01

AYANEO 2 Satışa Sunuldu! Şimdi Steam Deck Düşünsün!

AYANEO 2 Satışa Sunuldu! Şimdi Steam Deck Düşünsün!

Oyuncuların gözdesi olmak isteyen AYANEO’dan yeni konsol geldi. AYANEO 2 bugün resmi olarak satışa sunuldu. İşte özellikleri.

El konsolları savaşında Steam Deck çıtayı farklı bir seviyeye çıkarmıştı. Ancak AYANEO’dan bugün bir atak daha geldi. Firma yeni konsolu AYANEO 2 modelinin satışlarına başladığını açıkladı. Steam Deck’ten daha güçlü olan bu el konsoluna gelin yakından bir göz atalım.

Ayaneo, Windows tabanlı ve yeni özelliklerle dolu olan taşınabilir konsolunun devamı ile karşımıza çıkıyor. Çerçevesiz tasarımı, ergonomik tetikleyicileri ve joystickleri ve AMD Ryzen 6800U işlemcisi sayesinde piyasadaki Steam Deck’in en ciddi rakiplerinden biri olacak gibi görünüyor.

Konsol teknik özellikler oldukça iyi görünüyor. 323 PPi değerinde 1920 × 1200 piksel çözünürlüğe ve 400 nit’e kadar parlaklığa sahip 7 inçlik ekran, jiroskoptan ve bir AMD Ryzen 6800U’dan oluşan bu konsol AAA oyunları bile akıcı bir şekilde oynatabiliyor.

AMD’nin FSR teknolojisi sayesinde oyunlarda FPS artışını dinamik çözünürlük ile sağlayan bu konsol, 40 FPS üzerinde yağ gibi bir deneyim vadediyor. Türkiye pazarına gelip gelmeyeceği henüz belli olmayan bu konsol ergonomik yapısı ile Steam Deck’ten bile daha konforlu görünüyor.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.