Akıllı Telefon Ekim 18, 2022 9:48

Google Pixel 7 Mini İçin Çalışmalar Başladı

Google Pixel 7 Mini İçin Çalışmalar Başladı

Yeni bir rapora göre Google bu defa Pixel 7 mini modeli üzerinde çalışıyor. Pixel 7 varken küçük ekrnalı bir Pixel telefon başarılı olur mu?

Google Pixel 7 serisinin yeni yayınlanan kaynak kodları, Google’ın küçük ekranlı bir akıllı telefon üzerinde çalıştığını ortaya çıkardı. Arama motoru devi belki de Google Pixel 7 mini üzerinde çalışıyor. Güvenilir bir Çinli kaynak daha önce Google’ın küçük ekranlı bir Pixel telefon üzerinde çalıştığından söz ettiğini hatırlatalım.

Google Pixel 7 mini Ufukta Göründü

Geliştirici Kuba Wojciechowski tarafından ortaya çıkarılan Pixel 7 serisinin en son kaynak kodu, “Felix” ve “Lynx” kod adlı iki yeni cihazın yolda olduğu bilgisini veriyor. Sözü edilen bu telefonlar muhtemelen Pixel 7 Ultra / Fold veya Pixel 7 Mini olacak. 

Kaynak kodları “Lynx” kod adlı modelde ultra geniş açılı ve ön kamerada Sony IMX712 adlı sensörün kullanılacağını işaret ediyor. Kodlar ayrıca telefonda Qualcomm’un WCN6740 Wi-Fi yongasının kullanılacağını gösteriyor.

Pixel 7 mini modelinde yer alacak ekranın detayları da netlik kazanmış durumda. Telefondaki ekran Full HD+ çözünürlüğünde olacak ve 120Hz tarama hızını destekleyecek.

Google ın kompakt telefonunun Pixel 7 serisi gibi görünmesi beklenirken, donanım tarafında neler sunacağı şu an için bilinmiyor. Birinci nesil Tensor işlemci telefona güç verebilir. Diğer taraftan ana kameranın da 50 megapiksel çözünürlüğünde olması beklentiler arasında.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.