Android Ekim 17, 2022 14:47

Paranoid Android Android 13’e El Attı!

Paranoid Android Android 13’e El Attı!

Popüler Android ROM’u olan Paranoid Android, Android 13 sürümüne de el attığını açıkladı. Yeni güncelleme bambaşka olacak.

Android 13 özel ROM’ları gelmeye devam ederken, giderek daha fazla cihaz Google’ın en yeni ve en iyi Android sürümünün meyvelerini yemeye başladı. Şimdi, Paranoid Android özel ROM’unun arkasındaki geliştiriciler ekibi, projelerin Android 13 tabanlı sürümünün Topaz olarak adlandırılacağını duyurdu. Bu sürüm sürpriz bir şekilde Nothing Phone 1, Google Pixel 6 ve 6 Pro için indirime sunuldu.

Şimdilik Alfa aşamasında olan bu ROM’un gündelik olarak kullanılan telefonlara kurulması tavsiye edilmiyor. Birçok hataya sahip olan ROM’un nihai sürümünün ise ne zaman çıkacağı da resmi olarak açıklanmadı.

Bu özel ROM, Google’ın en son işletim sistemi yükseltmesinde sunduğu yeni özelliklerin yanı sıra bir avuç kullanıcı arayüzü iyileştirmesi içeriyor. Ayrıca, OnePlus’ın duvar kağıdı tasarımcısı olan Hampus Olsson’dan yepyeni bir duvar kağıdı da yer alıyor.

ROM’un geliştiricileri muhtemelen nihai sürüme kadar sistem yeni özellikler eklemeye devam edecek. Bu yeniliklerin Android 13’ten daha iyi olması gerekiyor ki kullanıcılar stabil ve resmi yazılım yerine özelleştirilmiş yazılımlara yönelsin. Android’in en popüler ROM’u bakalım kullanıcılara ilerleyen süreçte neler sunacak?

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.