Apple Ekim 17, 2022 13:24

iPad Pro 11 inç için Kötü Haber Geldi

iPad Pro 11 inç için Kötü Haber Geldi

Apple’ın yakında tanıtacağı yeni iPad Pro 11 inç için kötü haber geldi. Bu modelde mini LED teknolojisine yer verilmeyecek. İşte detaylar.

Tablet pazarında dominant bir konumda olan Apple, yakında yeni modellerini tanıtacak. 25 Ekim’de basın bülteni ile duyurulması beklenen bu yeni modeller hakkında bugün bilgiler geldi. Sektör analisti ve araştırma firmaları Display Supply Chain Consultants ve DisplaySearch’ün kurucusu Ross Young yeni, iPad Pro 11 inç modelinde Mini LED teknolojisi yerine mevcut nesil modelle aynı olan LED arkadan aydınlatmalı Retina LCD ekrana sahip olacağını açıkladı.

12.9 inç iPad Pro’daki Liquid Retina XDR ekran, olağanüstü dinamik aralık, derin siyahlar ve zengin ayrıntılar sunuyor. Yeni modelde yine 12.9 inç ekranı ile fark yaratacak gibi görünüyor. Apple’ın cihazları arasında bu tip farklılıklara yer vermesi firmaya olan tutumu değiştirebilir.

iPad Pro’nun 11 inçlik ekranı, eski sürümle aynı özelliklerin çoğuna sahip olan ancak aşırı dinamik aralık, daha yüksek parlaklık ve daha derin siyahlardan yoksun bir Retina ekrana sahip olacak. Yeni iPad Pro’nun, performansta gözle görülür bir artış sağlayacak tek çipli bir sistem olan Apple M2’yi alması bekleniyor.

iPadOS 16.1

Bloomberg editörü Mark Gurman, Apple’ın bu ay bu yeni iPad Profesyonelleri için dijital bir etkinlik düzenlemeyi planlamadığını açıkladı. Bunun yerine Apple’ın önümüzdeki günlerde bir basın açıklamasıyla yeni iPad Pro modellerini duyurması bekleniyor. Bu duyurunun ise yazının başında da belirttiğimiz gibi 25 Ekim’de yapılması bekleniyor.

Yeni modellerin duyurulmasından sonra Türkiye’de iPad, MacBook ve iMac modellerinde ciddi zamların yapılacağını da belirtelim. Son olarak 25 Ekim tarihinde iPadOS 16.1 güncellemesinin de yayınlanacağını hatırlatalım.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.