Huawei Ekim 17, 2022 12:21

Huawei P50 Pro Leica’sız Böyle Görünüyor!

Huawei P50 Pro Leica’sız Böyle Görünüyor!

Huawei’nin Leica ortaklığının bitmesinden sonra çıkan yeni Huawei P50 Pro böyle görünüyor. Leica’ya ait her şey kaldırıldı.

Huawei ile Leica ortaklığı geçtiğimiz aylarda noktalanmıştı. Xiaomi ile anlaşan Leica artık Huawei’ye destek vermiyordu. Ancak Huawei bu süreçte kendi kamera teknolojisini tanıtmış ve DxOMark’ta Pixel 7 Pro’ya kadar en iyi fotoğraf çeken telefon unvanını korumuştu. Leica logosunu kaybeden Huawei P50 amiral gemisi telefonların yeni sürümlerinin gerçek fotoğrafları Web’de ortaya çıktı. Arka panelde sol alt köşede sadece Huawei logosu kaldı.

Eylül ayının sonunda, Huawei P50 serisinin Çin’deki Huawei resmi web sitesinde beklenmedik bir şekilde yeniden başlatıldığını hatırlatalım. Ortaklık bitmesine rağmen fiyatlar değişmedi. P50 545 dolardan, P50 Pro 750 dolardan, P50E 500 dolardan satışa tekrardan sunulmuştu.

Görüntü işleme yetenekleri her zaman Huawei’nin amiral gemisi ürünlerinin ana satış noktası olmuştur. Huawei, yakın zamanda piyasaya sürülen Huawei Mate 50 serisinde ilk kez kullanılan Leica ile yaptığı işbirliğinin sona ermesinin ardından kendi imaj markası XMAGE’i piyasaya sürdü. Ancak Huawei P50’nin yeni versiyonunda XMAGE teknolojilerini kullanmama kararı aldığının da altını çizelim.

Huawei P50 Pro

Yani eski ve yeni P50 serilerinde hala Leica’nın teknolojileri kullanılıyor. Bu anlaşmanın bir parçası olduğundan Huawei’nin kendi XMAGE teknolojisini kullanmasına gerek kalmadı diyebiliriz. Firmanın yeni canavarlarında artık XMAGE kullanılacağını belirtelim.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.