Akıllı Telefon Ekim 16, 2022 8:46

Xiaomi 13 ve 13 Pro İçin MIUI 14 Testleri Başladı

Xiaomi 13 ve 13 Pro İçin MIUI 14 Testleri Başladı

Xiaomi 13 ve 13 Pro görünüşe bakılırsa markanın MIUI 14 sürümünü taşıyan ilk modelleri olacak. Her iki telefon için dahili testler başladı.

Xiaomi 13 ve 13 Pro modellerinden oluşacak amiral gemisi telefonların tanıtımı kasım ayı içerisinde gerçekleşecek. Qualcomm’un kasım ortasında Snapdragon 8 Gen 2’yi duyurmasının ardından gözler Xiaomi’ye çevrilecek. Çinli şirketin yeni telefonlarını Snapdragon 8 Gen 2’nin tanıtımından bir iki hafta sonra duyuracağına kesin gözüyle bakılıyor.

Xiaomi 13 serisi görüldüğü üzere artık çok uzağımızda değil. Sızıntıların ardı arkası kesilmezken, şirkete yakın kaynaklara göre seri için MIUI 14 dahili testleri başladı. Xiaomi 13 serisi MIUI 14 ile çıkış yapacak. Android 13 tabanlı olacak yeni MIUI sürümünde yer alacak bazı yenilikler sızıntılar neticesinde ortaya çıkmaya başladı. MIUI 14, tasarım dilinde bazı değişiklikler ve arayüzün neredeyse her noktasında önemli iyileştirmeler sunuyor.

Xiaomi 13 ve 13 Pro Fazlasıyla İddialı

Xiaomi 13 serisine Snapdragon 8 Gen 2 işlemcisi güç verecek. Pro model, markanın küresel çapta 1 inç büyüklüğünde sensör taşıyan ilk telefonu olacak. Daha önce Xiaomi 12S Ultra‘da kullanılan 1 inç büyüklüğündeki Sony IMX989 kamera sensörünün bir sonraki adresi Xiaomi 13 Pro olacak.

Öte yandan Xiaomi 12S Ultra ile birlikte Xiaomi-Leica ortaklığı gerçekleşti. Fakat bu telefon küresel çapta satışa sunulmadı. Xiaomi 13 serisi aynı zamanda Xiaomi-Leica ortaklığına sahip ilk global cihazlar olacak.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.