Redmi Ekim 16, 2022 13:51

Redmi Note 12 için Geri Sayım Başladı!

Redmi Note 12 için Geri Sayım Başladı!

Redmi’nin merakla beklenen telefonu Redmi Note 12 için geri sayım başladı. Bu telefon ortalığı karıştırmaya geliyor. İşte özellikleri.

Xiaomi’nin alt markası Redmi’den yeni telefonlar gelmeye çok yakında başlayacak. Bugün ise firmanın merakla beklenen telefonu Redmi Note 12 için yeni bilgiler ortaya çıktı. Sızıntıları ile ön plana çıkan Digital Chat Station’a göre, Redmi önümüzdeki haftadan itibaren resmi tanıtımları yayınlamaya ve serideki akıllı telefonlarla ilgili ayrıntıları açıklamaya başlayacak.

Genellikle bu açıklamalar bir hafta sürüyor. Bu nedenle Redmi Note 12’nin prömiyeri Ekim ayının sondan bir önceki haftasında gerçekleşebilir. Daha önce, 11.11’deki büyük indirimin başlamasından önce, yani 11 Kasım’a kadar Çin’de yeni ürünlerin satışa çıkacağı söylendi.

Söylentilere göre yakın zamanda tanıtılan yonga seti MediaTek Dimensity 1080 5G, Redmi Note 12’nin ana donanımı olacak. AnTuTu’daki performansı 500 ila 550 bin puan arasında olacak. Bu puanın Qualcomm Snapdragon 778G’nin seviyesinde olduğunu belirtelim.

Redmi Note 12

Ayrıca, serinin temel modelinin 67W şarjı destekleyeceği söyleniyor. 12 Pro’nun ise 120W şarjı desteklemesi bekleniyor. Söylentilere göre Note 12’nin fiyatı 140-210 dolar aralığında, Note 12 Pro ise 210-280 dolar aralığında olacak.

Türkiye pazarına da gelmesini beklediğimiz bu telefonlar Redmi’nin 2022 biterkenki son kozu olacak gibi görünüyor. Bakalım fiyat/performans noktasında bu seri rakiplerinden çok daha iyi bir performans sergileyecek mi? Bekleyip göreceğiz.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.