Xiaomi Ekim 15, 2022 14:54

Xiaomi 13 Tasarımı ve Özellikleri ile Karşımızda!

Xiaomi 13 Tasarımı ve Özellikleri ile Karşımızda!

Xiaomi’nin merakla beklenen telefonu Xiaomi 13 render görselleri ile karşımıza çıktı. Bu telefona gelin yakından bir göz atalım.

Çinli teknoloji devi Xiaomi’nin Kasım ayında karşımıza yeni amiral gemisi telefonu ile çıkması bekleniyor. Kasım ayındaki Qualcomm etkinliğinden çok kısa bir süre sonra tanıtılacak olan Xiaomi 13, Snapdragon 8 Gen 2 yonga setinden gücünü alacak. Bugün ise telefonun render görselleri ortaya çıktı.

Yeni seride klasik olarak siyah ve beyaz renk seçenekleri yer alacak. Muhtemelen Xiaomi’den farklı renkler de göreceğiz. Sızıdırlan tasarım üç modüllü Leica kamera ünitesi basit bir tasarıma sahip görünüyor. Muhtemelen, ana modelde hala periskop modülü olmayacak. Ancak 13 Pro’da periskop lensi görebiliriz.

Son gelen bilgilere göre her iki modelde de Sony IMX 989 sensörü yer alacak. 50 Megapiksel ana kamera ile gelecek olan telefonun diğer lenslerinin nasıl olacağı şimdilik bilinmiyor. Samsung E6 AMOLED panel ile gelecek olan bu iki yeni canavarın 8 GB ve 12 GB RAM’li sürümlerini göreceğiz.

Performans konusunda rakiplerine göz dağı verecek olan bu seri kutusundan Android 13 işletim sistemi ile çıkacak. MIUI 14’ün henüz hazırlıklarına başlamış olan Xiaomi’nin bu telefonların çıkışına yetiştiremeyeceğini düşünüyoruz. Ancak 2023’ün ilk yarısında bu telefonlara MIUI 14 güncellemesi kesinlikle gelecek.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.