iPhone Ekim 15, 2022 12:35

İlk iPhone Rekor Fiyata Satılmak İsteniyor!

İlk iPhone Rekor Fiyata Satılmak İsteniyor!

Apple’ın ilk iPhone modeli olan iPhone 2G, rekor fiyata satılmak isteniyor. 40.000 dolara kutusu açılmamış telefonu bakalım kim alacak?

Apple’ın ürünleri bildiğiniz gibi piyasanın her zaman bir tık pahalısına satılır. Ancak bu sefer antika değerindeki ilk iPhone modeli bu fiyatı iyice zorladı. Açılmamış birinci nesil bir iPhone, LCG (Londra Capital Group) 2022 Sonbahar Müzayedesinde 2.500 dolardan başlayan fiyatlarla listelendi.

iPhone, polietilen ile orijinal ambalajını korumuş ve kutudaki barkodlar ve diğer bilgiler de mükemmel şekilde korunmuş görünüyor. Ancak bu nadide ürünü satın almak için 2.500 dolar yeterli değil. Çünkü açık arttırma şu sıralar 30.000 dolar olunca satılacak şeklinde güncellendi.

Mydrivers’a göre, şimdiye kadar iPhone’un fiyatını 9.496 dolara yükselten 15 bahis yapıldı. London Capital Group organizatörlerine göre, bu lot en az 30.000 dolardan satılmak zorunda. Orijinal telefonun 2007’de 600 dolara piyasaya sürüldüğünü belirtelim. Ağustos ayında benzer bir ürünün başka bir müzayedede 35.000 dolara satılmıştı.

ilk iPhone 2G

Bu tip ürünler yıllar geçtikçe değerini koruyup antika kategorisine giriyor. Bu yüzden fiyatların bu denli yüksek olması normal. Ancak bu tip açık artırmaların ülkemizde pek ilgi görmeyeceği kesin. Kullanıcılar hali hazırda satışa sunulan iPhone 14’ü bile almakta zorlanıyor. Kimisi ise iPhone 14 Pro Max için 55.000 TL değerindeki arabasını takasta kullanıyor…

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.