Pixel Ekim 15, 2022 13:46

Google Pixel Fold Nasıl Olacak? İşte İlk Bilgiler!

Google Pixel Fold Nasıl Olacak? İşte İlk Bilgiler!

Google’ın ilk katlanabilir telefonu Google Pixel Fold hakkında ilk bilgiler geldi. Telefon katlanabilir arenasına sert girecek.

Google’ın ilk ve merakla beklenen Pixel Fold olarak isimlendirilecek katlanabilir telefonun yakında tanıtılması bekleniyor. Şimdiye kadar, yaklaşmakta olan bu katlanabilir cihaz hakkında sadece birkaç ayrıntı yayınlanmıştı. Şimdi, geliştirici Kuba Wojciechowski, cihaz için bazı ekran özelliklerini açıkladı. Son gelen bilgilere göre Felix kod adlı Google Pixel Fold, Samsung AMOLED ekranlara sahip olacak. Bu, Galaxy Z Fold serisi gibi, dahili bir geniş ekranın yanı sıra harici bir ekrana sahip olacak.

Dahili büyük ekranın 1840 x 2208 piksel çözünürlüğe ve 123 x 148 mm boyutlarına sahip olması bekleniyor. Bu çözünürlük, Galaxy Z Fold4’ün 1812 x 2176 piksel çözünürlüğü ile karşılaştırılabilir. Maksimum 1200 nit parlaklığa sahip olacak. Ekranın yenileme hızı bilinmiyor ancak 120 Hz civarında olacağını düşünüyoruz.

Sızıntıyı yapan kişi, dış kapak ekranı hakkında hiçbir bilgi sağlamadı. Daha önce Ross Young tarafından belirtildiği gibi, Oppo Find N’ye benzer şekilde daha geniş en boy oranına sahip 5.8 inçlik bir dış ekranına sahip olması gerekiyor. Aynı geliştirici, Android 13 koduna dayalı bazı katlanabilir kamera özelliklerini açıkladı. Elde edilen bulgulara göre Pixel Fold, ana sensörün bir Sony IMX787 sensörü olduğu üçlü bir arka kamera kurulumuna sahip olacak.

Google Pixel Fold

Arka kamera kurulumuna bir S5K3J1 telefoto lens ve bir IMX386 ultra geniş lens de dahil edilecek. Dış ekranda bir S5K3J1 telefoto selfie kamerası bulunurken, iç ekranda bir IMX355 sensörü bulunabilir. Google Pixel katlanabilir telefonun 2023’ün ilk çeyreğinde piyasaya çıkması bekleniyor. Bu katlanabilir telefon hakkında daha fazla bilginin önümüzdeki günlerde açıklanması bekleniyor.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.