Akıllı Telefon Ekim 13, 2022 8:51

Samsung Android 13 Güncellemesini Dağıtmaya Hazırlanıyor

Samsung Android 13 Güncellemesini Dağıtmaya Hazırlanıyor

Galaxy S22 için başlatılan beta programı sona ermek üzere. Samsung Android 13 güncellemesini gelecek ay itibariyle başlatacak.

Samsung kısa süre önce gerçekleştirdiği Geliştiriciler Konferansı’nda Android 13 tabanlı One UI 5.0 güncellemesine dair bazı açıklamalarda bulundu. SamMobile sitesinin konferansta elde ettiği bazı bilgilere bakılırsa Android 13 / One UI 5.0 kararlı güncellemesi ekim ayı içerisinde dağıtıma sunulacak.

Samsung Android 13 Güncellemesini Başlatıyor

Galaxy S22 serisi için Android 13 beta programı eylül ayından bu yana sürmekte. Son olarak dördüncü beta sürümü dağıtılan güncellemede kararlı versiyonun kullanıma sunulması an meselesi. Kaynaklara göre Samsung, ekim ayı içerisinde Android 13’ün kararlı sürümünü bazı pazarlarda dağıtmaya başlayacak.

Samsung Android 13

Kararlı güncelleme ilk etapta beta programının sürdüğü ülkelerde başlatılacak. Daha önceki güncelleme süreçlerine bakıldığında Samsung, beta programının olmadığı Türkiye gibi ülkelerde kullanıcıları çok fazla bekletmeyecek. Galaxy S22, Galaxy S22 Plus ve Galaxy S22 Ultra, Samsung cephesinde One UI 5.0 sürümüne yükseltilen ilk telefonlar olacak.

Öte yandan Samsung yıl bitmeden bazı modeller için de Android 13’ü yayınlayacak. Bu modeller Galaxy S21 serisi, Galaxy Z Flip 3, Galaxy Z Fold 3, Galaxy Z Flip 4 ve Galaxy Z Fold 4 ve Galaxy A53 olacak. Samsung ayrıca Galaxy A52 için de One UI 5.0 beta programını başlatmış durumda. Dolayısıyla yıl bitmeden kararlı güncellemeyi alacak telefonlar arasında Galaxy A52 de gösterilebilir.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.