Akıllı Telefon Ekim 13, 2022 8:17

OPPO Find X6 Pro, Xiaomi 12S Ultra’ya Kök Söktürecek Telefonlardan Biri Olacak

OPPO Find X6 Pro, Xiaomi 12S Ultra’ya Kök Söktürecek Telefonlardan Biri Olacak

Güvenilir bir kaynağın aktardıklarına göre OPPO Find X6 Pro modelinde 1 inç büyüklüğünde Sony IMX989 kamera sensörü yer alacak.

OPPO’nun Find X6 ve X6 Pro üzerinde çalıştığı artık bir sır değil. Markanın 2023 yılı amiral gemisi telefonları son dönemde bazı sızıntılara konu olmaya başladı. Hatta yakın zamanda sızdırılan bazı görsellerin OPPO Find X6 Pro modeline ait olduğu öne sürüldü. Son olarak mobil dünyasının önemli bilgi kaynaklarından Ice Universe, Find X6 Pro’nun 1 inç büyüklüğündeki Sony IMX989 kamera sensörüne sahip olacağını aktardı.

OPPO Find X6 Pro, 1 İnç Kamera İle Geliyor

İlk olarak Xiaomi 12S Ultra modelinde kullanılan bu sensör son dönemde epey bir ilgi odağı. Xiaomi’nin 13 serisinde kullanmaya devam edeceği kamera birimi Vivo X90 Pro / Pro+ serisinde de yer alacak. Çinli markaları gelecek kamera rekabetinde iddialı bir noktaya çıkaracak olan kameranın son olarak Find X6 Pro modelinde yer alacağı belirtildi. Kaynak ayrıca bu kameranın son derece yüksek kalitesiyle tüm ISOCELL sensörlerini “parçaladığını” iddia ediyor.

Son sızıntılara bakılırsa OPPO Find X6 Pro’da üç arka kamera yer bulacak. 50 megapiksel ana kameraya ek olarak telefonda 50 megapiksel ultra geniş açılı ve 32 megapiksel periskop telefoto kamera göreceğiz.  Find X6 modelinde ise 50 megapiksel ana kamera, 50 megapiksel ultra geniş açılı ve 50 megapiksel telefoto kamera yer alacak.

Öte yandan Pro modelde 120Hz tarama hızına sahip 2K kavisli ekran, Find X6’da ise 1.5K çözünürlüğünde AMOLED ekranlar kullanılacak. Her iki telefonun da Snapdragon 8 Gen 2 işlemcisinden güç alması bekleniyor.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.