Akıllı Telefon Ekim 12, 2022 9:52

Honor 80 Serisi Üç Farklı İşlemcisyle Geliyor! Bu Defa Çok Farklı

Honor 80 Serisi Üç Farklı İşlemcisyle Geliyor! Bu Defa Çok Farklı

Honor 80 serisi görünüşe bakılırsa 2022 bitmeden tanıtılacak. Seride üç model yer alacak ve modellerinde tümünde farklı işlemciler kullanılacak.

Yılın son çeyreğine girdiğimiz şu günlerde Honor cephesinden etkili hamleler geliyor. Kısa süre içerisinde performans odaklı Honor X40 GT’yi duyurmaya hazırlanan markanın gündeminde Honor 80 serisi de var.

Digital Chat Station adlı güvenilir hesap, mobil dünyasının nabzını tutmaya devam ediyor. Kaynak son olarak Honor 80 ailesinde yer alacak modellerin işlemci birimlerini açıkladı. Honor, bu yıl Magic 5 serisini duyurmayacak. Amiral gemisi telefonların tanıtımı gelecek yıla ertelendi, fakat Honor 80 Pro+ Magic 5 serisini aratmayacak bir model olacak.

Honor 70 ve Honor 70 Pro
Honor 70 ve Honor 70 Pro

Honor 80 Serisi Çok İddialı

Serinin en tepe modeli olan Honor 80 Pro+’a Qualcomm’un yeni nesil Snapdragon 8+ Gen 1 işlemcisi güç verecek. 4nm üretim sürecinde geliştirilen işlemci TMSC tarafından üretilirken, Snapdragon 8 Gen 1’deki ısınmalardan tamamen kurtuldu. Honor 80 Pro bu işlemci ve diğer özellikleriyle artık üst segmenti hedefleyen bir telefon olacak.

Serisinin diğer telefonlarından Honor 80 Pro’ya MediaTek’in kısa süre önce duyurduğu Dimensity 1080 işlemcisi güç verecek. 6nm üretim sürecine sahip olan bu işlemci Dimensity 920’nin devamı olarak tanıtıldı. Gelelim Honor 80 modeline. Honor bu modelde geleneği bozmayarak Snapdragon 778G işlemcisini kullanmayı sürdürecek. Böylece Honor 50’den itibaren dört nesildir bu işlemcinin kullanımı sürdürülecek.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.