Kripto Para Ekim 12, 2022 10:56

Google Kripto Paraları Kabul Edecek!

Google Kripto Paraları Kabul Edecek!

İnternet ve teknoloji devi Google kripto paraları geç de olsa kabul etmeye başlayacağını açıkladı. Peki, bu süreçte neler olacak?

Google kripto para biriminde kendi bulut hizmetlerine abonelik için ödeme kabul etmeye yakında başladığını duyurdu. Tüm dünyayı kasıp kavuran kripto paraların Google tarafından bu denli geç kabul görmesi oldukça şaşırdıcı oldu diyebiliriz. Teknoloji devi Google, 2023’ün başlarında kripto para birimleriyle Google’ın bulut hizmetleri için ödemeleri etkinleştirmek için kripto borsası Coinbase’e güvenecek.

Coinbase ise Google’ın bulut altyapısını kullanacağını söyledi. Coinbase hisseleri, geçen yıl %70’in üzerinde düşmesine rağmen Salı günkü işlem seansında %8.4 yükseldi. Bu süreçte Google, Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Bitcoin Cash ve Dogecoin dahil olmak üzere 10 tür kripto para birimini kabul etmeyi planlıyor. Bu kabul işlemi, başlangıçta sınırlı sayıda kullanıcı için gelecek yılın başlarında kullanıma sunulacak ve sonunda herkese genişletilecek. Gelirinin çoğunu perakende işlemlerden elde eden Coinbase, uygulamalarını Amazon Web Servislerinden Google bulutuna taşıyacak.

Bitcoin Yaratıcısı

Anlaşmanın şartları açıklanmadı, ancak Coinbase’in yapılan işlemlerin bir yüzdesini alacağı biliniyor. Google’ın kripto para birimlerinde gelecek görmesi ve buna yatırım yapması oldukça endişe verici diyebiliriz. Çünkü Google neye yatırım yapsa o hizmet veya ürün bir süre sonra kapanıyor.

Ancak bu kriptolarda geçerli olmayacak gibi görünüyor. Geleceğin para birimi olarak gösterilen kriptoların Google tarafında da geç de olsa kabul görmesi bu paraların daha çok uzun süre hayatımızda olacağının bir kanıtı diyebiliriz.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.