iPhone Ekim 11, 2022 18:18

iPhone 14 Morardı! Renkler Bambaşka Çıkıyor!

iPhone 14 Morardı! Renkler Bambaşka Çıkıyor!

Apple’ın iPhone 14 serisinde renk farklılıklarının olduğu ortaya çıktı. Mor rengin tonları ilginç bir şekilde farklılık gösteriyor.

iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max’in mor sürümlerini alan kullanıcılar isyana başladı. Çin’in Twitter’ı olarak bilinen Weibo’daki birçok kullanıcı, aynı modeller arasındaki farkın çok büyük olduğunu belirtiyor. Telefonların arka panelleri, aynı aydınlatma koşullarında renk bakımından farklılık gösteriyor. Bazı telefonlar daha mor, diğerleri daha mavi görünüyor

Çinli editörler, Apple’ın destek ekibiyle temasa geçerek, 14 Pro’ların seri üretiminin bazı partilerdeki renk farkı sorununu ortadan kaldırmadığını söyledi. Ayrıca Apple, resmi web sitesinde iPhone 14 Pro satın alanlar için 14 gün içinde cihazın iadesini ve değişimini destekliyor.

Yeni seride Pro modelleri, Dynamic Island ve 48 megapiksel kameranın tanıtılması nedeniyle özellikle popüler konumda. Apple ilk defa mor rengini bu yıl tanıttı. Oldukça güzel görünen bu renk tahmin edebileceğiniz gibi en çok satan renkler arasında yer almayı çoktan başardı. Hatta telefonun ilk olarak mor renginin stokları tükendi.

iPhone 14

Apple’ın renk farklılığı konusunda şimdilik resmi bir açıklaması yok. Aynı mode ve aynı renk telefonların farklı görünmesi oldukça karmaşık bir durum. Bu muhtemelen üretim hattından kaynaklanıyor. Bakalım Apple bu konuda nasıl bir aksiyon alacak? Bekleyip göreceğiz.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.