iOS Ekim 11, 2022 12:20

iOS 16.0.3 Güncellemesi Yayınlandı!

iOS 16.0.3 Güncellemesi Yayınlandı!

Apple, iOS 16’daki sorunları çözmek için yeni güncellemeler sunmaya devam ediyor. Şimdi de iOS 16.0.3 güncellemesi yayınlandı.

iPhone üreticisi güncellemeler ile iOS 16’yı oturtmaya devam ediyor. Apple bugün ise OTA üzerinden iOS 16.0.3 güncellemesini yayınladı. iPhone 14 serisindeki sorunları çözen bu güncelleme iOS 16’yı alan tüm modellere geliyor. Yaklaşık olarak 200 MB büyüklüğünde olan bu güncelleme yenilik sunmuyor.

Sistemde yaşanan hataları gideren Apple, iOS 16.1 öncesi son provasını yaptı diyebiliriz. Ekim sonunda yayınlanması beklenen iOS 16.1 güncellemesi ile sisteme bir dizi yeniliklerin ekleneceği söyleniyor. Henüz Beta aşamasında olan bu sürüm public beta’da bile gayet stabil çalışıyor. iOS 16’dan daha stabil olduğunu bile söyleyebiliriz.

iOS 16.0.3 ile düzeltilen hatalar

  • iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max’te gelen arama ve uygulama bildirimleri gecikme sorunu düzeltildi.
  • iPhone 14 modellerinde CarPlay telefon görüşmeleri sırasında düşük mikrofon sesi sorunu çözüldü.
  • iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max’te kamera yavaş başlayabilir veya modlar arasında geçiş yapabiliyordu. Bu sorun çözüldü.
  • Posta, hatalı biçimlendirilmiş bir e-posta aldıktan sonra başlatıldığında çökme sorunu düzeltildi.

Apple ayrıca bu güncelleme ile Apple Watch modelleri için watchOS 9.0.3 güncellemesini de indirime sundu. Spotify’da yaşanan sorunların watchOS 9.0.3 güncellemesi ile düzeldiğini de belirtelim. Güncelleme konusunda elini hızlı tutan Apple, bakalım iOS 16.2 güncellemesi ile yeni daha başka ne gibi özellikler sunacak?

iPhone 14 duvar kağıtları
Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.