iPhone Ekim 10, 2022 12:22

iPhone SE 4 Hakkında İlk Bilgiler Geldi

iPhone SE 4 Hakkında İlk Bilgiler Geldi

Apple’ın uygun fiyatlı yeni modeli iPhone SE 4 hakkında bugün ilk bilgiler geldi. 2024’te tanıtılması beklenen telefona yakından bakalım.

Apple’ın uygun fiyatlı yeni modeli hakkında bilgiler gelmeye başladı. DSCC analisti Ross Young’a göre; iPhone SE 4 ekranın üst kısmında çentik olan 6.1 inç büyüklüğünde LCD ekrana sahip olacak. Apple yine fiyatı uygun tutup kar marjını yüksekte tutmak için LCD’den yana tercihini kullanacak olması oldukça üzücü.

Young, MacRumors ile yaptığı röportajda dördüncü nesil iPhone SE için umutlarını azalttığını söyledi. Çok mükemmel bir geçmişe sahip olan Young’a göre, 5.7 ila 6.1 inç LCD ekranlı ve ön kamera için sadece delik şeklinde bir çentikli yeni bir iPhone SE modelinin 2024 yılında Apple tarafından piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Yeni model 2024’te tanıtılırsa, Dynamic Island gerçekten de birincil yeni iPhone’ların dördünde yer alacak. Bu yüzden Dynamic Island yeni uygun fiyatlı telefonda yer alabilir. Avrupa Birliği, 2024 yılına kadar mobil cihazlar için USB-C şarj cihazlarını zorunlu kılan bir yasayı kabul etti. Bu yüzden 4. nesil iPhone SE’de USB-C girişini kesinlikle göreceğiz.

iPhone SE’nin çentiğinin Face ID için bir TrueDepth kamera dizisi içerip içermeyeceği belli değil. Raporlara göre, iPhone SE, maliyetleri düşürmek için Touch ID ile kalacak. Tam ekran tasarımına geçmek, alt çerçevenin kapasitif Touch ID Ana Sayfa düğmesini ortadan kaldıracak. Bu yüzden Touch ID, güç tuşuna entegre edilebilir.

Dördüncü nesil iPhone SE’nin çentiğinin kapsamı bilinmiyor. Ancak Touch ID’ye sahip olduğu için çentiğin boyutu iPhone 14’teki gibi küçük olabilir. Apple A16 yonga setinden beslenmesi beklenen bu telefonun fiyatını kestirmek şimdiden güç. 2 yıl sonra tanıtılacak olan yeni model bakalım Apple’ın gizli silahı olabilecek mi?

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.