Sosyal Medya Ekim 10, 2022 9:23

Apple Watch İnanılmaz Bir Tespite İmza Attı!

Apple Watch İnanılmaz Bir Tespite İmza Attı!

Teknoloji devinin son teknoloji akıllı saati Apple Watch, kullanıcısının hamile olduğunu tespit etmesini sağlayarak bir ilki başardı.

Hayatımızın bir parçası olan akıllı saatlerin önde gelen isimlerinden Apple Watch, daha öncelerde hayat kurtarma gibi gelişmelerle gündeme çıkmıştı. Kullanıcısının her zaman yanında olan akıllı saat, bir akıllı saat olarak dünyada bir ilki başarmış olabilir. Kaynaktan gelen bilgilere göre akıllı saat, kullanıcısının hamile olduğunun tespit edilmesine yardımcı olmuş ve gebelik testi sonucu pozitif çıkmış. Gelin ilginç gelişmenin detaylara göz atalım.

Apple Watch, Bir Kullanıcının Hamileliğini Tespit Etmesine Yardımcı Oldu

Apple Watch’a sahip olan bir Reddit üyesi, yaşadığı olayı dünyaya aktardı. Kadının Reddit’teki paylaşımını okuyanlar oldukça şaşırdı. Çünkü Apple Watch daha önce böyle bir gelişmeyle karşımıza çıkmamıştı. Durumu yaşayan kadın ise şunları aktardı:

“Genellikle dinlenme kalp atış hızım 57 civarında ve kalp atış hızım 72’ye yükseldi. Başlangıçta bunun yorgunluk, stres veya COVID kaynaklı olduğunu düşündüm ama araştırdığımda bunun erken hamilelik belirtisi olabileceğini gördüm. Daha sonra hamilelik testi yaptırdım ve gerçekten de pozitif çıktım” dedi.

Hamilelik testi için kliniğe gittikten sonra bir doktor, kadının dört haftalık hamile olduğunu doğruladı. Apple Watch hamileliği tespit edecek resmi bir özelliğe sahip değil, ancak saatin sadece ortalama kalp atış hızındaki değişiklikle normalden farklı bir şeyler olduğunu gösteriyor. Böylece kullanıcı sağlık kontrolü yaparak doğruyu bulabiliyor.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.