Akıllı Telefon Ekim 9, 2022 12:50

iPhone 14 Plus Sert Eleştirilerin Hedefinde!

iPhone 14 Plus Sert Eleştirilerin Hedefinde!

iPhone 14 Plus geçtiğimiz gün itibariyle satışa sunuldu. Satın alan ilk kullanıcılar telefonu sert bir şekilde eleştiriyor.

iPhone 14 Plus kısa süre önce birçok ülkede satışa sunuldu. Türkiye’de ise ön sipariş süreci başlarken, kullanıcılar telefonu gelecek haftadan itibaren ellerine almaya başlayacak. iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max için oluşan uzun kuyrukları Apple’ın yeni Plus modeli için göremedik. Hatta bırakın uzun kuyrukları, Çin’deki bazı perakendeciler telefon olan ilginin sınırlı kalması nedeniyle fiyatları hemen düşürmeye başladı.

Öte yandan telefonu satın alan bazı kullanıcıları ilk değerlendirmelerini forumlarda aktarmaya başladı. Bazı kullanıcılar iPhone 14 Plus’ın kamera performansının Xiaomi’nin alt amiral gemisi telefonlarından bile geride kaldığını belirtiyor. Bir başka kullanıcı ise şu değerlendirmede bulundu: “iPhone 14 Plus genellikle kötü. Satın almaya gerek yok, bir sonraki nesli beklemek daha iyi.” Ayrıca Golden Reviewer kanalı tarafından yapılan oyun testinde iPhone 14 Plus’ta 5 dakika sonra ısınmaların başladığı ve oyun kare hızında ciddi düşüşlerin yaşandığı belirtildi.

Görünüşe bakılırsa 14 Plus’a ilgi beklentilerin altında kalacak. Kullanıcıların büyük bölümü muhtemelen 100 – 200 $ daha fazla vererek Pro serisi bir model satın almayı daha mantıklı görüyor; ki bunda da haksız değiller.

iPhone 14 Plus ve Galaxy S22 Plus

Türkiye başlangıç fiyatı 34.999 TL olarak belirlenen telefonda 6.7 inç büyüklüğünde 2778×1284 piksel çözünürlüğünde ve 60Hz tarama hızına sahip OLED ekran yer alıyor. 5nm üretim sürecine sahip altı çekirdekli A15 Bionic işlemcisinden güç alan telefonda 6GB RAM yer alıyor.

Kutudan iOS 16 sürümüyle çıkacak olan iPhone 14 Plus’ta çift arka kamera bulunuyor. Ana kamera 12 megapiksel çözünürlüğündeyken, diğer yardımcı kamera olan ultra geniş açılı kamera da 12 megapiksel çözünürlüğünde. ön bölümde ise 12 megapiksellik bir kamera bizleri karşılıyor. Telefona ayrıca stereo hoparlör, IP68 sertifikası ve 4323 mAh büyüklüğünde pil yer alıyor.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.