Mobil Ekim 8, 2022 8:56

Snapdragon 7 Gen 2 Yeni Telefonların Gözdesi Olacak

Snapdragon 7 Gen 2 Yeni Telefonların Gözdesi Olacak

Qualcomm’un yeni yonga seti Snapdragon 7 Gen 2 hakkında gelişmeler karşınızda. Yeni yılın orta segment modelleri uçuşa hazır konuma geçecek.

Qualcomm bu yıl yonga setlerinde isim değişikliğine gitmişti. Snapdragon 8 Gen 1 ile yeni bir dönemi başlatan firma şimdi de Snapdragon 7 Gen 2 için yeşil ışık yaktı. Yakında tanıtılması ve telefonlara güç vermesi beklenen bu yonga setinin özellikleri ise şimdiden karşımızda. Gelişmelere göz atalım.

Snapdragon 7 Gen 2 Orta Segmenti Geliştirmeye Geliyor

Xiaomi Civi 2, bildiğiniz üzere Snapdragon 7 Gen 1 yonga setiyle bizlerle olmuştu. Orta segmentte en yüksek performansı vermeyi başarabilen bu yonga setinin sonraki sürümü şimdiden konuşulmaya başlandı.

Ünlü kaynaktan bilgiler Qualcomm’un SD 7 Gen 2 yonga seti üzerinde çalıştığını doğruladı. Yonga setinin derin detayları belli olmasa da birkaç detay mevcut. Kaynağa göre yeni yonga seti, geliştirilmiş çekirdek kurulumuyla gelecek. SD 7 Gen 1’de yer alan Cortex A710 ve A510 çekirdeklerinin yerine SD 7 Gen 2’de Cortex A715 ve A510 çekirdekleri görebiliriz.

Snapdragon 6 Gen 1

Kaynağa göre çipset, performansını beklentilerin eşiğinde artıracak. Ancak verimlilik konusunda yonga setinin SD 7 Gen 1’e göre çok daha başarılı olacağı söyleniyor. Böylece şarj problemleri artık orta segment telefonlarda yaşanmayacak.

Qualcomm, önümüzdeki ayda Snapdragon Zirve’sini gerçekleştirecek. Yonga devinin bu etkinlikte Snapdragon 8 Gen 2 yonga setini duyurması bekleniyor. Bunun yanı sıra SD 7 Gen 2 yonga setimizin de tanıtıldığını görmek şaşırtmaz.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.